Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
St Thomas Aquinas Sec Sch Track & Field and Cross Country - Oakville, Ontario
you RUN the place
124 Dorval Dr, Oakville, Ontario, L6K 2W1, Canada
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Kelly Hennessy
Photos (
1
)
View
Videos (
17
)
View
News (
21
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2009 / 2010 - (5 articles)
2010 / 2011 - (9 articles)
2011 / 2012 - (7 articles)
All News
Search
2011 Results - OFSAA South Regional Track Championships
Published by
Shane
May 28th 2011, 12:23am
Comments
OFSAA South Regional Track Championships
May 26, 2011 to May 27, 2011
Niagara Olympic Club Facility, 78 Louth St, St Catharines, ON, CA, L2S 2T7
« Filter Results by Team: »
Abbey Park
Acton
AN Myer
Ancaster
Applewood Ht
Ascension of Our Lord
Assumption - Burlington
Barton SS
Beamsville
Bishop P.F. Reding
Bishop Ryan
Bishop Tonnos
Blessed Trinity
Bramalea Secondary
Brampton Centennial
Brampton Christian Academy
Burlington Central
Cacss - Brampton
Cardinal Leger
Cardinal Newman - Stoney Creek
Cathedral
Cawthra Park
Cayuga
Central Peel
Chinguacousy
Christ the King
Clarkson
Corpus Christi
Denis Morris
Dunnville
Eastdale - Welland
Eden
EL Crossley
Erindale
ES Jean Vanier - Welland
Father Michael Goetz
Fletcher's Meadow
Georgetown
Glenforest
Gordon Graydon
Governor Simcoe
Great Lakes Christian College
Grimsby
Guido DeBres
Hagersville
Hamilton District Christian
Harold M Brathwaite
Heart Lake
Heritage Christian
Highland
Holy Cross - St Catharines
Holy Name - Brampton
Holy Trinity - Oakville
Humberview
Iona Catholic
Iroquois Ridge
John Cabot
John Fraser
Kings Christian
Lakeshore Cath - Port Colborne
Laura Secord
Lester B Pearson - Burlington
Lincoln M. Alexander
Lorne Park
Loyola Catholic
MacLachlan College
Mayfield
Meadowvale
Mentor College
Milton
Mississauga SS
MM Robinson
Nelson
Notre Dame - Brampton
Notre Dame - Burlington
Notre Dame College - Welland
Oakville Trafalgar
Orchard Park
Our Lady of Mount Carmel
Parkside - Dundas
Philip Pocock
Port Colborne
Port Credit
Rick Hansen
Ridgeway-Crystal Beach
Robert Bateman
Robert Hall
Saltfleet
Sandalwood Heights
Sherwood
Sir Allan MacNab
Sir John A MacDonald - Hamilton
Sir Winston Churchill - Hamilton
Sir Winston Churchill - St Catharines
Smithville District Christian
South Lincoln
St Aloysius Gonzaga
St Augustine - Brampton
St Catharines
St Edmund Campion
St Francis Catholic - St Catharines
St Francis Xavier - Mississauga
St Ignatius of Loyola
St Jean de Brebeuf - Hamilton
St Joan of Arc - Mississauga
St Joseph's - Mississauga
St Marcellinus
St Marquerite d’Youville
St Martin's
St Mary's - Hamilton
St Michael - Niagra Falls
St Paul - Niagra Falls
St Paul's - Trenton
St Roch - Brampton
St Thomas Aquinas - Brampton
St Thomas Aquinas - Oakville
St Thomas More
Stamford Collegiate
Stephen Lewis - Mississauga
Streetsville
The Woodlands
Thomas A Blakelock
Turner Fenton
Waterdown
Welland Centennial
West Park
Westdale
Westlane
Westmount - Hamilton
White Oaks
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
2k Steeple
|
100h
|
110h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
|
1500m Wheelchair
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
80h
|
100h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Barker, Deion
St Marcellinus
11.02
-0.3
1
2
Johnson, Jadon
St Marquerite d�
11.42
-0.3
1
3
March, Dwayne
St Edmund Campio
11.45
-0.3
1
4
Wu, Marcus
Westmount - Hami
11.55
-0.3
1
5
Glasgow, Rashad
St Edmund Campio
11.56
-0.3
1
6
Benjamin, Kristian
St Roch - Brampt
11.64
-0.3
1
7
Nardangeli, Kyle
Denis Morris
11.97
-0.3
1
8
Gordon, Brandon
Bishop P.F. Redi
11.98
-0.3
1
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Barker, Deion
St Marcellinus
11.11
-0.4
2
2
March, Dwayne
St Edmund Campio
11.41
-0.4
2
1
Benjamin, Kristian
St Roch - Brampt
11.49
+0.1
1
2
Johnson, Jadon
St Marquerite d�
11.51
+0.1
1
3
Wu, Marcus
Westmount - Hami
11.57
-0.4
2
3
Glasgow, Rashad
St Edmund Campio
11.67
+0.1
1
4
Nardangeli, Kyle
Denis Morris
11.91
+0.1
1
5
Gordon, Brandon
Bishop P.F. Redi
11.95
+0.1
1
4
Bartlett, Nicholas
Beamsville
11.98
-0.4
2
5
Fasullo, Victor
Nelson
11.99
-0.4
2
6
Bos, Steve
Guido DeBres
12.00
+0.1
1
7
Caunce, Noah
Notre Dame - Bur
12.06
+0.1
1
6
Begg, Jesse
AN Myer
12.18
-0.4
2
7
Karch, Justin
Nelson
12.27
-0.4
2
8
Kirby, Jordan
Georgetown
12.29
+0.1
1
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Tyrrell, Brandon
Thomas A Blakelo
11.64
+0.2
1
2
Young, Michael
Governor Simcoe
11.70
+0.2
1
3
Unknown Athlete
St Augustine - B
11.70
+0.2
1
4
Unknown Athlete
St Marcellinus
11.82
+0.2
1
5
Fera, Josh
Christ the King
11.88
+0.2
1
6
Harding, Shane
Lakeshore Cath -
12.10
+0.2
1
7
Lopat, Bartosz
Bishop P.F. Redi
12.21
+0.2
1
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Unknown Athlete
St Augustine - B
11.60
+0.7
2
1
Tyrrell, Brandon
Thomas A Blakelo
11.67
+0.2
1
2
Unknown Athlete
St Marcellinus
11.81
+0.2
1
2
Young, Michael
Governor Simcoe
11.88
+0.7
2
3
Fera, Josh
Christ the King
11.88
+0.7
2
4
Lopat, Bartosz
Bishop P.F. Redi
11.94
+0.7
2
5
Ellis, Xavier
St Thomas More
12.07
+0.7
2
3
Harding, Shane
Lakeshore Cath -
12.16
+0.2
1
4
Wininger, Conner
Governor Simcoe
12.25
+0.2
1
5
Unknown Athlete
St Marquerite d�
12.37
+0.2
1
6
Cheng, Ryan
Orchard Park
12.38
+0.2
1
6
Cazala, Marcello
Notre Dame Colle
12.38
+0.7
2
7
DeBowy, Cameron
Christ the King
12.45
+0.2
1
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bennett, Kyle
St Augustine - B
10.90
-0.5
1
2
Jno-Pierre, Angus
Ascension of Our
11.13
-0.5
1
3
Allotey, Dillando
St Edmund Campio
11.24
-0.5
1
4
Hayle, Tyler
St Edmund Campio
11.25
-0.5
1
5
Bourgeois, Alex
Sir Winston Chur
11.28
-0.5
1
6
Gayle, Daniel
Barton SS
11.44
-0.5
1
7
Schinkel, Lucas
Lakeshore Cath -
11.46
-0.5
1
8
Merritt, Nathan
Ridgeway-Crystal
11.47
-0.5
1
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bennett, Kyle
St Augustine - B
10.96
+0.4
2
2
Allotey, Dillando
St Edmund Campio
11.26
+0.4
2
1
Jno-Pierre, Angus
Ascension of Our
11.27
-0.6
1
2
Hayle, Tyler
St Edmund Campio
11.30
-0.6
1
3
Gayle, Daniel
Barton SS
11.30
+0.4
2
3
Bourgeois, Alex
Sir Winston Chur
11.38
-0.6
1
4
Merritt, Nathan
Ridgeway-Crystal
11.48
-0.6
1
4
Schinkel, Lucas
Lakeshore Cath -
11.48
+0.4
2
5
Augustine, John
Notre Dame Colle
11.55
+0.4
2
5
Thomas, Raymond
Philip Pocock
11.57
-0.6
1
6
Morgan, Damon
Assumption - Bur
11.74
+0.4
2
6
Boucher, Mike
Nelson
11.80
-0.6
1
7
Hospedale, Tyler
Notre Dame - Bur
11.97
-0.6
1
8
Cussen, Jake
Iroquois Ridge
11.98
-0.6
1
Mens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Shaikh, Furqan
John Fraser
23.26
+0.7
1
2
Benjamin, Kristian
St Roch - Brampt
23.27
+0.7
1
3
Glasgow, Rashad
St Edmund Campio
23.45
+0.7
1
4
Powell, Kyle
St Roch - Brampt
23.47
+0.7
1
5
Unknown Athlete
Notre Dame - Bra
23.72
+0.7
1
6
Nardangeli, Kyle
Denis Morris
23.97
+0.7
1
7
Rizzo, Nick
EL Crossley
24.19
+0.7
1
8
Bartlett, Nicholas
Beamsville
24.42
+0.7
1
Mens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Shaikh, Furqan
John Fraser
23.10w
+2.3
1
2
Benjamin, Kristian
St Roch - Brampt
23.18w
+2.3
1
1
Unknown Athlete
Notre Dame - Bra
23.50w
+3.2
2
2
Powell, Kyle
St Roch - Brampt
23.60w
+3.2
2
3
Bartlett, Nicholas
Beamsville
23.74w
+2.3
1
3
Glasgow, Rashad
St Edmund Campio
23.79w
+3.2
2
4
Nardangeli, Kyle
Denis Morris
23.96w
+3.2
2
4
Rizzo, Nick
EL Crossley
23.99w
+2.3
1
5
Bos, Steve
Guido DeBres
24.06w
+2.3
1
5
Caunce, Noah
Notre Dame - Bur
24.43w
+3.2
2
6
Morneau, Troy
St Thomas Aquina
24.70w
+2.3
1
7
Fasullo, Victor
Nelson
24.87w
+2.3
1
8
Kirby, Jordan
Georgetown
25.18w
+2.3
1
6
Fobert, Alex
Nelson
25.61w
+3.2
2
Mens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Yearwood, Jacob
Cawthra Park
22.99
+0.6
1
2
Tyrrell, Brandon
Thomas A Blakelo
23.68
+0.6
1
3
Palumbo, AJ
Cardinal Leger
23.88
+0.6
1
4
Fortin, Jordan
Westlane
24.05
+0.6
1
5
Unknown Athlete
St Marcellinus
24.50
+0.6
1
6
Weston, Hayden
Acton
24.67
+0.6
1
Mens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Yearwood, Jacob
Cawthra Park
23.25
+1.5
2
1
Fortin, Jordan
Westlane
23.75
+1.9
1
2
Young, Michael
Governor Simcoe
23.79
+1.9
1
2
Palumbo, AJ
Cardinal Leger
23.81
+1.5
2
3
Tyrrell, Brandon
Thomas A Blakelo
23.93
+1.5
2
3
Unknown Athlete
St Marcellinus
24.13
+1.9
1
4
Wininger, Conner
Governor Simcoe
24.33
+1.5
2
4
Weston, Hayden
Acton
24.34
+1.9
1
5
Ellis, Xavier
St Thomas More
24.65
+1.5
2
5
Unknown Athlete
St Aloysius Gonz
24.83
+1.9
1
6
Unknown Athlete
St Marquerite d�
24.94
+1.5
2
6
Ali, Siddique
Governor Simcoe
25.01
+1.9
1
7
Harding, Shane
Lakeshore Cath -
25.50
+1.5
2
Mens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bennett, Kyle
St Augustine - B
21.87
+1.4
1
2
Allotey, Dillando
St Edmund Campio
22.24
+1.4
1
3
Brennand, Dylan
EL Crossley
22.30
+1.4
1
4
Mabbott, Conner
Abbey Park
22.43
+1.4
1
5
Unknown Athlete
St Edmund Campio
22.72
+1.4
1
6
Taylor, Brad
Nelson
22.96
+1.4
1
7
Brown, Jameel
Fletcher's Meado
23.00
+1.4
1
8
Gayle, Daniel
Barton SS
23.06
+1.4
1
Mens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bennett, Kyle
St Augustine - B
22.30
+1.1
2
2
Mabbott, Conner
Abbey Park
22.53
+1.1
2
1
Brennand, Dylan
EL Crossley
22.54
+1.7
1
2
Allotey, Dillando
St Edmund Campio
22.56
+1.7
1
3
Unknown Athlete
St Edmund Campio
22.79
+1.7
1
3
Taylor, Brad
Nelson
22.87
+1.1
2
4
Brown, Jameel
Fletcher's Meado
23.06
+1.7
1
5
Gayle, Daniel
Barton SS
23.07
+1.7
1
4
Schinkel, Lucas
Lakeshore Cath -
23.17
+1.1
2
5
Hayle, Tyler
St Edmund Campio
23.21
+1.1
2
6
Haggarty, Jeremy
Highland
23.22
+1.1
2
7
Miller, Wes
Nelson
23.27
+1.1
2
6
Augustine, John
Notre Dame Colle
23.51
+1.7
1
7
Hospedale, Tyler
Notre Dame - Bur
24.50
+1.7
1
8
Smith, Michael
Bishop Ryan
24.76
+1.7
1
Mens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dion, Garrett
Sir Winston Chur
52.32
2
2
Unknown Athlete
Heart Lake
52.33
2
3
Kerr, Jared
St Edmund Campio
52.61
2
4
Nagy, Aidan
Erindale
52.75
2
5
Breeson, |john
Iroquois Ridge
53.40
2
6
Altomare, Lucas
St Marcellinus
54.25
2
1
Doherty, Luke
Denis Morris
55.45
1
7
Chung, Jordan
St Marcellinus
56.07
2
8
Rizzo, Nick
EL Crossley
56.08
2
2
Ryan, Jake
Cardinal Newman
56.27
1
3
Martin, Brock
Grimsby
56.85
1
4
Rinas, Jacob
Westdale
56.99
1
5
Merlin, Lucas
Corpus Christi
57.85
1
6
Doering, Bradley
Bishop Ryan
57.92
1
7
Santos, Thomas
White Oaks
59.19
1
Mens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Yearwood, Jacob
Cawthra Park
51.65
2
2
Palumbo, AJ
Cardinal Leger
53.05
2
3
Fortin, Jordan
Westlane
53.92
2
4
Unknown Athlete
Stephen Lewis -
54.29
2
5
Unknown Athlete
St Aloysius Gonz
54.31
2
6
Giunta, Dimitry
St Edmund Campio
55.65
2
1
Dehghan, Nathan
Ancaster
56.03
1
2
Ali, Siddique
Governor Simcoe
56.04
1
7
Borsellino, Motts
Sherwood
57.10
2
8
Dion, Jeremy
St Michael - Nia
58.30
2
3
Verduyn, Josh
Nelson
58.52
1
4
Wanless, Ben
Georgetown
58.88
1
5
Nick, Gierczak
Notre Dame - Bur
59.77
1
6
Gora, Alex
Bishop Ryan
1:00.55
1
7
Wanless, Max
Georgetown
1:01.66
1
Mens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Moona, Alistair
Erindale
47.66
2
2
Unknown Athlete
St Edmund Campio
49.07
2
3
Brennand, Dylan
EL Crossley
49.33
2
4
Mabbott, Conner
Abbey Park
49.74
2
5
Moseley, Michael
Meadowvale
50.10
2
1
Taylor, Brad
Nelson
51.28
1
6
DelleMonache, Mitchell
EL Crossley
51.62
2
2
Miller, Wes
Nelson
51.66
1
7
Unknown Athlete
Heart Lake
51.77
2
3
Hunter, Stuart
Highland
51.93
1
8
Brown, Jameel
Fletcher's Meado
52.26
2
4
SLESSOR, KEN
Grimsby
52.28
1
5
SAVOY, BEN
St Paul - Niagra
53.32
1
6
Masinya, Ushindi
St Thomas More
55.55
1
7
Simpson, Alex
St Thomas More
1:00.60
1
Mens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Troy
Grimsby
2:01.18
2
2
Smith, Liam
Highland
2:01.56
2
3
Kountourogiannis, T.J.
Westlane
2:02.59
2
4
Watson, David
Abbey Park
2:06.75
2
1
Breeson, |john
Iroquois Ridge
2:06.96
1
5
Altomare, Lucas
St Marcellinus
2:10.26
2
6
Unknown Athlete
Port Credit
2:13.13
2
2
Balousha, Mohammed
Sir Allan MacNab
2:15.34
1
3
Wainman, Markku
Nelson
2:16.36
1
7
Tartaglia, Lucas
St Marcellinus
2:16.39
2
4
Bethlehem, Shane
Guido DeBres
2:16.81
1
5
Unknown Athlete
St Augustine - B
2:17.87
1
6
Saddlemyre, Justin
Corpus Christi
2:18.17
1
8
Ghumman, Medini
Heart Lake
2:23.53
2
Mens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Unknown Athlete
Our Lady of Moun
2:07.70
2
2
Palumbo, AJ
Cardinal Leger
2:10.13
2
3
Giunta, Dimitry
St Edmund Campio
2:12.47
2
4
Nebel, Andrew
Sir Winston Chur
2:13.30
2
5
Weir, Fraser
Notre Dame Colle
2:14.04
2
6
Unknown Athlete
Philip Pocock
2:14.38
2
1
Gorbel, Corey
Sir Winston Chur
2:15.23
1
2
Martin, David
Bishop Ryan
2:22.94
1
3
Emmanuel, Jonathan
Heritage Christi
2:25.24
1
4
Sianchuk, Luke
Bishop Ryan
2:27.30
1
5
Wanless, Max
Georgetown
2:29.55
1
6
Orzel, Simon
Cardinal Newman
2:30.38
1
7
Borsellino, Motts
Sherwood
2:31.75
2
7
Ball, Alex
Robert Bateman
2:33.78
1
Mens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
HUTTON, CHRIS
Sir Winston Chur
1:55.87
2
2
Settembri, Jonathan
Mayfield
1:56.85
2
3
JANSSEN, TREVOR
Eden
1:57.11
2
4
Moodie, Triphon
St Joan of Arc -
1:57.92
2
5
Rowles, Adam
Highland
1:59.54
2
6
Moseley, Michael
Meadowvale
2:03.23
2
1
Kent, Lewis
MacLachlan Colle
2:03.72
1
7
Forbes, Austen
Highland
2:05.22
2
2
Tweedle, Jeffrey
Cardinal Newman
2:05.48
1
3
Karunenthiran, Harisha
Chinguacousy
2:06.40
1
4
LeDrew, Connor
Bishop P.F. Redi
2:08.38
1
8
Doherty, Connor
Sir Winston Chur
2:08.42
2
5
Le, Duy
St Francis Xavie
2:11.30
1
6
Tandon, Karun
Abbey Park
2:15.27
1
--
Simpson, Alex
St Thomas More
DNF
1
Mens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Troy
Grimsby
4:04.65
1
2
Smith, Liam
Highland
4:06.47
1
3
Kountourogiannis, T.J.
Westlane
4:12.32
1
4
Watson, David
Abbey Park
4:17.30
1
5
Borg, Preston
Loyola Catholic
4:18.21
1
6
Hambly, Kent
Ancaster
4:19.28
1
7
Dellemonache, Alex
EL Crossley
4:25.93
1
8
Lai, Jeramie
St Marcellinus
4:29.80
1
9
Unknown Athlete
The Woodlands
4:30.78
1
10
Fournier, Tyler
Cathedral
4:32.65
1
11
Doering, Bradley
Bishop Ryan
4:36.45
1
12
Unknown Athlete
Mentor College
4:38.53
1
13
Laurie, William
Notre Dame - Bur
4:43.38
1
14
Hellicar, Travis
Burlington Centr
4:44.38
1
Mens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Moakler, Justin
Brampton Centenn
4:17.06
1
2
Preisner, Ben
Bishop P.F. Redi
4:21.49
1
3
Zagar, Aiden
Mayfield
4:22.57
1
4
Germano, Mark
Notre Dame Colle
4:23.21
1
5
Bartle, Bryan
Georgetown
4:29.92
1
6
Turner, Josh
Grimsby
4:33.45
1
7
Unknown Athlete
Our Lady of Moun
4:34.01
1
8
Raby, Spencer
Sir Winston Chur
4:34.77
1
9
Labella, Scott
Loyola Catholic
4:34.81
1
10
Nebel, Andrew
Sir Winston Chur
4:37.34
1
11
McMillan, Conner
Cawthra Park
4:37.95
1
12
Gorbel, Corey
Sir Winston Chur
4:46.47
1
13
Nero, Jay
Iroquois Ridge
4:49.22
1
14
Martin, David
Bishop Ryan
5:04.66
1
15
Sianchuk, Luke
Bishop Ryan
5:05.57
1
Mens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
HUTTON, CHRIS
Sir Winston Chur
4:03.21
1
2
JANSSEN, TREVOR
Eden
4:05.33
1
3
SENECA, BRAYDEN
Notre Dame Colle
4:06.65
1
4
Forbes, Austen
Highland
4:07.10
1
5
Wanuch, Jacob
Glenforest
4:08.47
1
6
Russell, Alex
Bishop Tonnos
4:10.27
1
7
McCann, Rob
Lorne Park
4:11.41
1
8
Xu, Rui
Westdale
4:13.79
1
9
Parrot-Migas, Philippe
St Aloysius Gonz
4:16.81
1
10
Kagumba, Joseph
Erindale
4:18.28
1
11
Kent, Lewis
MacLachlan Colle
4:19.69
1
12
Tweedle, Jeffrey
Cardinal Newman
4:21.75
1
13
Milos, Tomi
Cardinal Newman
4:22.18
1
14
Angelatos, Chris
Corpus Christi
4:31.74
1
Mens 3000m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hambly, Kent
Ancaster
9:19.43
1
2
Borg, Preston
Loyola Catholic
9:21.01
1
3
Zagar, Myles
Mayfield
9:27.61
1
4
Dellemonache, Alex
EL Crossley
9:30.18
1
5
Lai, Jeramie
St Marcellinus
9:36.55
1
6
Sanders, Brendan
Westlane
9:53.77
1
7
Fournier, Tyler
Cathedral
10:01.20
1
8
Smith, Adam
Laura Secord
10:03.51
1
9
Bekirsky, Liam
Clarkson
10:04.29
1
10
Doering, Bradley
Bishop Ryan
10:05.89
1
11
Unknown Athlete
The Woodlands
10:06.12
1
12
Laurie, William
Notre Dame - Bur
10:10.39
1
13
Krafczek, Mitchell
Georgetown
11:03.05
1
14
MCDOUGALL, BRENDAN
Grimsby
11:29.48
1
15
Howson, Ryan
Georgetown
11:49.33
1
Mens 3000m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Moakler, Justin
Brampton Centenn
9:15.88
1
2
Preisner, Ben
Bishop P.F. Redi
9:25.41
1
3
Zagar, Aiden
Mayfield
9:30.84
1
4
Germano, Mark
Notre Dame Colle
9:32.71
1
5
Bartle, Bryan
Georgetown
9:36.23
1
6
Turner, Josh
Grimsby
9:50.57
1
7
Gorbel, Corey
Sir Winston Chur
9:52.59
1
8
Bowers, Josh
Highland
9:53.38
1
9
Raby, Spencer
Sir Winston Chur
9:57.77
1
10
Blais, Aaron
Clarkson
10:29.18
1
11
Unknown Athlete
St Aloysius Gonz
10:33.96
1
12
Prabhakar, Sandeep
Chinguacousy
10:40.03
1
13
Santos, Alexander Dos
White Oaks
10:41.08
1
14
Simpson, Matt
Georgetown
10:43.04
1
15
Martin, David
Bishop Ryan
11:11.72
1
Mens 3000m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
AHMED, IBRAHIM
St Francis Catho
8:57.01
1
2
McCann, Rob
Lorne Park
8:58.20
1
3
Wanuch, Jacob
Glenforest
8:58.83
1
4
Parrot-Migas, Philippe
St Aloysius Gonz
9:00.57
1
5
Xu, Rui
Westdale
9:02.75
1
6
SENECA, BRAYDEN
Notre Dame Colle
9:03.53
1
7
Russell, Alex
Bishop Tonnos
9:07.62
1
8
Forbes, Taylor
Highland
9:17.78
1
9
Kagumba, Joseph
Erindale
9:25.55
1
10
Westerman, Kevin
Corpus Christi
9:35.50
1
11
Angelatos, Chris
Corpus Christi
9:38.38
1
12
Milos, Tomi
Cardinal Newman
9:58.60
1
13
Michilak, Geoff
Nelson
10:17.60
1
Mens 2k Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rowles, Adam
Highland
6:13.51
1
2
Schepen, Derek Van
Port Credit
6:17.39
1
3
McCann, Rob
Lorne Park
6:17.45
1
4
Parrot-Migas, Philippe
St Aloysius Gonz
6:20.05
1
5
Kent, Lewis
MacLachlan Colle
6:25.91
1
6
SCOTLAND, ANDREW
EL Crossley
6:40.92
1
7
Kowalik, Orest
John Cabot
6:42.42
1
8
Hambly, Derek
Ancaster
6:47.55
1
9
VanSydenborgh, Warren
Guido DeBres
6:53.06
1
10
Westerman, Kevin
Corpus Christi
7:02.45
1
11
DEBA, MITCHELL
EL Crossley
7:06.69
1
12
McKnight, Nick
Christ the King
7:10.96
1
13
Hazineh, Brandon
Abbey Park
7:22.10
1
14
LeDrew, Connor
Bishop P.F. Redi
7:36.98
1
--
Sharma, Suraj
Chinguacousy
DNF
1
Mens 100m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Kerr, Jared
St Edmund Campio
14.83
nwi
1
2
Wu, Marcus
Westmount - Hami
14.91
nwi
1
3
Corriette, Malcolm
Sherwood
15.05
nwi
1
4
Daines, Kyle
Nelson
15.25
nwi
1
5
Skinner, George
St Augustine - B
15.26
nwi
1
6
Robinson, Todd
Welland Centenni
15.66
nwi
1
7
Unknown Athlete
St Marcellinus
15.78
nwi
1
8
Oliveira, Peter
Blessed Trinity
15.96
nwi
1
Mens 100m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Kerr, Jared
St Edmund Campio
15.20
-1.1
2
1
Wu, Marcus
Westmount - Hami
15.22
-0.7
1
2
Corriette, Malcolm
Sherwood
15.33
-0.7
1
2
Skinner, George
St Augustine - B
15.54
-1.1
2
3
Robinson, Todd
Welland Centenni
15.55
-0.7
1
4
Daines, Kyle
Nelson
15.56
-0.7
1
3
Unknown Athlete
St Marcellinus
15.85
-1.1
2
4
Oliveira, Peter
Blessed Trinity
15.97
-1.1
2
5
Martin, Cole
Cayuga
16.04
-1.1
2
5
Unknown Athlete
St Augustine - B
16.05
-0.7
1
6
McNichol, Steven
St Jean de Brebe
16.19
-0.7
1
7
Unknown Athlete
John Fraser
16.73
-0.7
1
6
Vincic, Aleksander
Bishop Ryan
17.47
-1.1
2
7
Jennings, Kyle
Burlington Centr
18.13
-1.1
2
8
Dolegiowski, Michael
Bishop Ryan
19.18
-0.7
1
Mens 100m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Unknown Athlete
St Marcellinus
15.16
+0.0
1
2
Cazala, Marcello
Notre Dame Colle
15.22
+0.0
1
3
Cheng, Ryan
Orchard Park
16.16
+0.0
1
4
Unknown Athlete
Father Michael G
16.22
+0.0
1
5
Hermiz, Elvis
John Fraser
16.59
+0.0
1
6
Jarret, Quinton
Lakeshore Cath -
16.85
+0.0
1
7
Bonneau, Kevin
Grimsby
17.24
+0.0
1
8
Otieno, Elias
Erindale
17.37
+0.0
1
Mens 100m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Cazala, Marcello
Notre Dame Colle
15.33
-0.9
1
1
Unknown Athlete
St Marcellinus
15.47
+0.3
2
2
Unknown Athlete
Father Michael G
15.88
-0.9
1
2
Cheng, Ryan
Orchard Park
16.08
+0.3
2
3
Jarret, Quinton
Lakeshore Cath -
16.49
+0.3
2
3
Bonneau, Kevin
Grimsby
16.55
-0.9
1
4
Hermiz, Elvis
John Fraser
16.63
+0.3
2
4
Otieno, Elias
Erindale
17.13
-0.9
1
5
Unknown Athlete
St Marcellinus
17.42
+0.3
2
5
Kennedy, Tyler
Bishop Tonnos
17.48
-0.9
1
6
Holiko, Jordan
Port Colborne
17.58
-0.9
1
6
Koloko, Alex
Corpus Christi
18.21
+0.3
2
7
Gora, Alex
Bishop Ryan
20.19
+0.3
2
Mens 110m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Katulic-Ducharme, Nico
Welland Centenni
15.13
+0.1
1
2
Johnson, Julian
Brampton Centenn
15.18
+0.1
1
3
Unknown Athlete
Brampton Centenn
15.47
+0.1
1
4
Richardson, Marty
Welland Centenni
15.48
+0.1
1
5
Boscan, Ricardo
St Joan of Arc -
15.71
+0.1
1
6
Unknown Athlete
Brampton Centenn
15.98
+0.1
1
7
Stewart, Errol
Sherwood
16.13
+0.1
1
8
Dominguez, Jose
St Joan of Arc -
17.61
+0.1
1
Mens 110m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Katulic-Ducharme, Nico
Welland Centenni
15.18
-0.4
2
1
Unknown Athlete
Brampton Centenn
15.36
-0.3
1
2
Johnson, Julian
Brampton Centenn
15.48
-0.3
1
2
Richardson, Marty
Welland Centenni
15.70
-0.4
2
3
Unknown Athlete
Brampton Centenn
16.10
-0.3
1
3
Boscan, Ricardo
St Joan of Arc -
16.28
-0.4
2
4
Stewart, Errol
Sherwood
16.37
-0.4
2
4
Dominguez, Jose
St Joan of Arc -
16.68
-0.3
1
5
Bar, Daniel
Christ the King
16.91
-0.3
1
6
Verduyn, Jon
Nelson
16.94
-0.3
1
5
Ormond, Elliot
Cathedral
17.22
-0.4
2
7
Gerrie, Cam
Highland
17.33
-0.3
1
6
Budarick, Jake
Nelson
17.53
-0.4
2
7
SLESSOR, KEN
Grimsby
17.61
-0.4
2
8
Robertson, Tyler
Nelson
17.80
-0.3
1
Mens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wu, Marcus
Westmount - Hami
41.07
2
2
Kerr, Jared
St Edmund Campio
41.74
2
3
Martin, Cole
Cayuga
42.81
2
4
Robinson, Todd
Welland Centenni
43.12
2
5
Unknown Athlete
Heart Lake
43.52
2
6
Oliveira, Peter
Blessed Trinity
43.73
2
7
Farrell, Jamie
Grimsby
43.80
2
8
Unknown Athlete
Father Michael G
43.89
2
1
Unknown Athlete
Loyola Catholic
44.27
1
2
Thompson, Tim
Acton
44.51
1
3
Daines, Kyle
Nelson
44.59
1
4
Saddlemyre, Justin
Corpus Christi
44.65
1
5
Hellicar, Travis
Burlington Centr
47.28
1
6
Taylor, Liam
St Marcellinus
55.21
1
Mens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Adanty, Chris
St Joan of Arc -
44.35
2
2
Dwyer, Hamid
Sir Allan MacNab
44.69
2
3
Hermiz, Elvis
John Fraser
44.85
2
4
Unknown Athlete
Cawthra Park
45.01
2
5
Unknown Athlete
Humberview
45.56
2
6
Davies, Daniel
Welland Centenni
45.59
2
7
Smith, Tyler
Ridgeway-Crystal
46.85
2
1
Peplinski, Evan
EL Crossley
47.73
1
8
Pan, Justin
Ridgeway-Crystal
47.98
2
2
Wanless, Max
Georgetown
52.12
1
Mens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Unknown Athlete
Heart Lake
57.09
2
2
DelleMonache, Mitchell
EL Crossley
57.66
2
3
Richardson, Marty
Welland Centenni
59.79
2
4
SLESSOR, KEN
Grimsby
1:00.23
2
5
Dominguez, Jose
St Joan of Arc -
1:00.84
2
6
Chiweshe, Beven
St Edmund Campio
1:01.30
2
7
Ramdonee, Mohnish
Turner Fenton
1:02.32
2
1
Budarick, Jake
Nelson
1:02.99
1
2
Gerrie, Cam
Highland
1:04.37
1
3
Figueroa, Anthony
St Augustine - B
1:06.98
1
4
Verduyn, Jon
Nelson
1:07.06
1
5
McNichol, Dan
St Jean de Brebe
1:08.41
1
6
Robertson, Tyler
Nelson
1:12.58
1
Mens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Marquerite d�
45.20
2
2
Relay Team
St Roch - Brampt
45.57
2
3
Relay Team
St Joseph's - M
46.53
2
4
Relay Team
Nelson
46.82
2
1
Relay Team
Christ the King
47.86
1
2
Relay Team
Ridgeway-Crystal
48.25
1
3
Relay Team
Lakeshore Cath -
48.25
1
5
Relay Team
Cacss - Brampton
48.39
2
6
Relay Team
Grimsby
48.56
2
4
Relay Team
EL Crossley
48.67
1
7
Relay Team
Westlane
49.41
2
5
Relay Team
Corpus Christi
49.46
1
--
Relay Team
St Jean de Brebe
DQ
1
Mens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Governor Simcoe
46.85
2
2
Relay Team
St Marquerite d�
47.47
2
3
Relay Team
St Augustine - B
48.04
2
1
Relay Team
Bishop Tonnos
48.66
1
4
Relay Team
St Joan of Arc -
49.09
2
2
Relay Team
Georgetown
50.45
1
5
Relay Team
Loyola Catholic
50.62
2
6
Relay Team
Sherwood
50.79
2
3
Relay Team
Burlington Centr
51.83
1
4
Relay Team
White Oaks
53.23
1
5
Relay Team
Notre Dame - Bur
53.72
1
6
Relay Team
EL Crossley
53.76
1
--
Relay Team
Port Colborne
DQ
1
--
Relay Team
St Marcellinus
DNF
2
--
Relay Team
Blessed Trinity
DQ
2
Mens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Edmund Campio
43.83
2
2
Relay Team
Nelson
44.42
2
3
Relay Team
Ridgeway-Crystal
44.77
2
4
Relay Team
St Marcellinus
45.24
2
5
Relay Team
St Joan of Arc -
45.63
2
1
Relay Team
Highland
45.90
1
6
Relay Team
Barton SS
46.22
2
7
Relay Team
Bramalea Seconda
46.32
2
2
Relay Team
Abbey Park
46.70
1
3
Relay Team
Welland Centenni
47.25
1
4
Relay Team
Notre Dame - Bur
47.33
1
5
Relay Team
AN Myer
47.62
1
6
Relay Team
Bishop Ryan
47.98
1
--
Relay Team
Fletcher's Meado
DNF
2
Mens 4x400m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Highland
3:30.80
2
2
Relay Team
Sir Winston Chur
3:32.19
2
3
Relay Team
EL Crossley
3:33.19
2
4
Relay Team
St Joan of Arc -
3:33.74
2
5
Relay Team
Ridgeway-Crystal
3:36.02
2
6
Relay Team
St Aloysius Gonz
3:36.56
2
1
Relay Team
Nelson
3:36.68
1
7
Relay Team
Grimsby
3:37.11
2
2
Relay Team
Fletcher's Meado
3:37.86
1
3
Relay Team
Abbey Park
3:44.25
1
8
Relay Team
Father Michael G
3:45.55
2
4
Relay Team
Notre Dame - Bur
3:59.69
1
5
Relay Team
Corpus Christi
4:01.35
1
6
Relay Team
St Thomas More
4:06.46
1
Mens Shot Put Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pawliw, Eli
Nelson
14.81m
(48'7)
1
2
Thompson, Connor
Welland Centenni
13.92m
(45'8)
1
3
Anton, Ryan
St Augustine - B
13.75m
(45'1.25)
1
4
Unknown Athlete
St Augustine - B
13.58m
(44'6.5)
1
5
Gennaro, Domenic
Port Credit
13.54m
(44'5)
1
6
Horta, Mark
St Marcellinus
12.96m
(42'6)
1
7
Gazaz, Kana
Sherwood
12.63m
(41'5)
1
8
Kenny, Chris
Denis Morris
12.62m
(41'4.75)
1
9
Zettler, Kevin
Rick Hansen
12.54m
(41'1.5)
1
10
Demers, Tanner
Lakeshore Cath -
11.87m
(38'11.25)
1
11
Moore, Jacob
Blessed Trinity
11.55m
(37'10.5)
1
12
Lopez, Danny
Burlington Centr
11.45m
(37'6.75)
1
13
Spadoni, Liam
St Thomas More
10.89m
(35'8.5)
1
14
Ortega, J.P.
St Ignatius of L
10.52m
(34'6)
1
Mens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Stephan
Cathedral
14.88m
(48'9.75)
1
2
Unknown Athlete
St Augustine - B
14.40m
(47'2.75)
1
3
Wargala, Ben
St Paul's - Tren
13.35m
(43'9.5)
1
4
Barnett, Bowman
Eastdale - Wella
13.26m
(43'6)
1
4
Grant, Jon
Highland
13.26m
(43'6)
1
6
Brew, Mychael
St Catharines
13.16m
(43'2)
1
7
Allen, Andrew
Georgetown
12.60m
(41'4)
1
8
Birkes, Josef
Burlington Centr
12.40m
(40'8)
1
9
Unknown Athlete
Father Michael G
12.36m
(40'6.5)
1
10
Unknown Athlete
Central Peel
12.27m
(40'3)
1
11
Thompson, Brody
Lakeshore Cath -
12.02m
(39'5)
1
12
Unknown Athlete
Heart Lake
11.95m
(39'2.25)
1
13
McEneny, Trevor
South Lincoln
11.28m
(37'0)
1
14
Fabiano, Tanner
St Ignatius of L
10.07m
(33'0.25)
1
Mens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dykstra, Ray
Grimsby
14.84m
(48'8.25)
1
2
Renton, Tyler
Christ the King
14.27m
(46'9.75)
1
3
Jozwiak, Brandon
Hagersville
14.25m
(46'9)
1
4
Polinski, Daniel
Philip Pocock
14.03m
(46'0.25)
1
5
Unknown Athlete
Port Credit
13.30m
(43'7.5)
1
6
Marr, Kyle
Dunnville
13.28m
(43'6.75)
1
7
Scott, Nico
West Park
13.04m
(42'9.25)
1
8
Harder, Steven
Beamsville
12.73m
(41'9)
1
9
Thomas, Raymond
Philip Pocock
12.60m
(41'4)
1
10
Firlit, Nick
MM Robinson
11.91m
(39'0.75)
1
11
Sidhu, Imraj
Sandalwood Heigh
11.87m
(38'11.25)
1
12
Jordan, Ben
Robert Bateman
11.64m
(38'2.25)
1
13
Kluev, Vlad
Abbey Park
10.95m
(35'11)
1
14
Unknown Athlete
Philip Pocock
10.88m
(35'8.25)
1
15
Zinga, Zac
Assumption - Bur
10.74m
(35'2.75)
1
Mens Discus Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pawliw, Eli
Nelson
49.74m
(163'2.25)
1
2
Horta, Mark
St Marcellinus
45.50m
(149'3.25)
1
3
Rhodes, Jason
St Paul - Niagra
44.45m
(145'10)
1
4
Falk, Steven
Eden
42.10m
(138'1.25)
1
5
Unknown Athlete
Philip Pocock
40.14m
(131'8.25)
1
6
Gennaro, Domenic
Port Credit
39.02m
(128'0)
1
7
Hopkins, Tyler
Nelson
38.82m
(127'4.25)
1
8
Conway, Dean
Governor Simcoe
37.61m
(123'4.5)
1
9
Koroll, Zachary
Governor Simcoe
37.47m
(122'11)
1
10
Taylor, Gavin
Mayfield
34.41m
(112'10.5)
1
11
Smith, Matt
Assumption - Bur
33.22m
(108'11.75)
1
12
Spadoni, Liam
St Thomas More
32.10m
(105'3.75)
1
13
Ostermaier, Brody
Port Colborne
28.38m
(93'1.25)
1
14
Unknown Athlete
Father Michael G
28.34m
(92'11.75)
1
--
McNeill, Riley
Notre Dame - Bur
FOUL
(--)
1
Mens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Unknown Athlete
St Augustine - B
39.67m
(130'1.75)
1
2
Unknown Athlete
Port Credit
37.69m
(123'7.75)
1
3
Unknown Athlete
St Marcellinus
36.91m
(121'1)
1
4
Harris, Matt
Milton
34.57m
(113'5)
1
5
Conhiser, Sam
Ridgeway-Crystal
34.44m
(112'11.75)
1
6
Brew, Mychael
St Catharines
32.46m
(106'5.75)
1
7
Unknown Athlete
Bramalea Seconda
31.15m
(102'2.25)
1
8
Grant, Jon
Highland
30.96m
(101'6.75)
1
9
Matiasz, Dalton
Ridgeway-Crystal
30.35m
(99'6.75)
1
10
Unknown Athlete
Heart Lake
28.90m
(94'9.75)
1
11
Moran, Jason
Burlington Centr
27.62m
(90'7.25)
1
12
Hayer, Jesse
Assumption - Bur
26.35m
(86'5.25)
1
13
Vanrootselaar, Ben
Guido DeBres
24.26m
(79'7)
1
14
Subendran, Johnathan
Robert Bateman
23.25m
(76'3.25)
1
15
Wylie, Jacob
Assumption - Bur
21.56m
(70'8.75)
1
Mens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Polinski, Daniel
Philip Pocock
46.47m
(152'5.5)
1
2
Dykstra, Ray
Grimsby
45.53m
(149'4.5)
1
3
Hill, Barry
Port Colborne
45.03m
(147'8.75)
1
4
Arbuthnot, Steven
Philip Pocock
44.46m
(145'10.25)
1
5
Woehl, Matt
Ridgeway-Crystal
44.45m
(145'10)
1
6
Unknown Athlete
Port Credit
41.17m
(135'0.75)
1
7
Martz, Matt
Ridgeway-Crystal
35.02m
(114'10.5)
1
8
Kowalczyk, Jakub
Philip Pocock
33.86m
(111'1)
1
9
Unknown Athlete
Sandalwood Heigh
33.52m
(109'11.5)
1
9
Zinga, Zac
Assumption - Bur
33.52m
(109'11.5)
1
11
Renton, Tyler
Christ the King
32.46m
(106'5.75)
1
12
Martyn, James
Notre Dame - Bur
30.81m
(101'0.75)
1
13
Marr, Kyle
Dunnville
29.63m
(97'2.5)
1
14
Jordan, Ben
Robert Bateman
27.27m
(89'5.5)
1
--
Westerman, Kevin
Corpus Christi
FOUL
(--)
1
Mens Javelin Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Barker, Jake
Cawthra Park
47.77m
(156'8.5)
1
2
Taylor, Gavin
Mayfield
47.02m
(154'3)
1
3
Rhodes, Jason
St Paul - Niagra
46.77m
(153'5.25)
1
4
Hutton, Randy
Blessed Trinity
43.47m
(142'7.25)
1
5
Green, Josh
Georgetown
42.76m
(140'3.25)
1
6
Dunda, Riley
Grimsby
42.06m
(137'11.75)
1
7
Chad, Kuiack
Christ the King
40.07m
(131'5.5)
1
8
Hopkins, Tyler
Nelson
38.00m
(124'8)
1
9
Vincic, Aleksander
Bishop Ryan
37.33m
(122'5.5)
1
10
Fisher, Reece
St Paul - Niagra
35.97m
(118'0)
1
11
Zuchelkowski, Bartek
Brampton Christi
35.93m
(117'10.5)
1
12
Unknown Athlete
Philip Pocock
35.24m
(115'7.25)
1
13
Epp-Strachan, Shawn
Denis Morris
34.06m
(111'8.75)
1
14
Unknown Athlete
Philip Pocock
33.88m
(111'1.75)
1
--
Pawliw, Eli
Nelson
FOUL
(--)
1
Mens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Unknown Athlete
Port Credit
42.23m
(138'6.5)
1
2
Unknown Athlete
Heart Lake
41.96m
(137'7.75)
1
3
Unknown Athlete
St Marcellinus
41.04m
(134'7.75)
1
4
Brew, Mychael
St Catharines
35.62m
(116'10.25)
1
5
Boyd, Nathan
Ridgeway-Crystal
35.35m
(115'11.5)
1
6
Sloots, Owen
Guido DeBres
35.20m
(115'5.75)
1
7
Thompson, Brody
Lakeshore Cath -
33.20m
(108'11)
1
8
Krsikapa, Daniel
Christ the King
32.11m
(105'4)
1
9
Birkes, Josef
Burlington Centr
31.75m
(104'2)
1
10
Matiasz, Dalton
Ridgeway-Crystal
30.19m
(99'0.5)
1
11
Unknown Athlete
St Joseph's - M
27.94m
(91'8)
1
12
Kashif, Hamza
Milton
27.64m
(90'8)
1
13
Wilson, Logan
Burlington Centr
24.72m
(81'1)
1
Mens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dykstra, Ray
Grimsby
64.75m
(212'5)
1
2
Renton, Tyler
Christ the King
59.60m
(195'6.25)
1
3
Unknown Athlete
Port Credit
51.40m
(168'7.5)
1
4
Unknown Athlete
Clarkson
48.63m
(159'6.5)
1
5
Mackenzie, Levi
Ridgeway-Crystal
48.13m
(157'10.75)
1
6
Unknown Athlete
Mayfield
46.84m
(153'8)
1
7
Hickingbottom, Conner
Grimsby
46.60m
(152'10.5)
1
8
Zinga, Zac
Assumption - Bur
44.17m
(144'10.75)
1
9
Bilobrk, Alex
Bishop Ryan
42.82m
(140'5.75)
1
10
Cameron, Jade
St Joan of Arc -
42.10m
(138'1.25)
1
11
Litvinskas, Patrick
St Paul's - Tren
41.65m
(136'7.75)
1
12
Pham, Mike
Iroquois Ridge
32.67m
(107'2)
1
13
Stones, John
St Thomas More
28.05m
(92'0.25)
1
Mens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Unknown Athlete
Fletcher's Meado
1.82m
(5'11.5)
1
2
Hunt, J.T.
St Michael - Nia
1.80m
(5'10.75)
1
3
Unknown Athlete
Cawthra Park
1.78m
(5'10)
1
4
Morrow, Jared
MM Robinson
1.75m
(5'8.75)
1
4
Reid, Javon
Cacss - Brampton
1.75m
(5'8.75)
1
6
Saddlemyre, Justin
Corpus Christi
1.70m
(5'6.75)
1
6
Greenblatt, Jeff
Heart Lake
1.70m
(5'6.75)
1
6
Vachon, Tyler
AN Myer
1.70m
(5'6.75)
1
6
Turner, Conor
Nelson
1.70m
(5'6.75)
1
10
Stones, Kevin
Beamsville
1.65m
(5'4.75)
1
11
Hutten, Nathan
Guido DeBres
1.60m
(5'2.75)
1
11
Samuels, Andrew
St Augustine - B
1.60m
(5'2.75)
1
13
Regnerus, Drew
Hamilton Distric
1.55m
(5'1)
1
13
Morneau, Troy
St Thomas Aquina
1.55m
(5'1)
1
Mens High Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Unknown Athlete
Our Lady of Moun
1.81m
(5'11.25)
1
2
Unknown Athlete
Father Michael G
1.78m
(5'10)
1
3
Unknown Athlete
Loyola Catholic
1.75m
(5'8.75)
1
3
Unknown Athlete
Cardinal Leger
1.75m
(5'8.75)
1
3
Parry, Cameron
Welland Centenni
1.75m
(5'8.75)
1
6
Unknown Athlete
Mississauga SS
1.70m
(5'6.75)
1
7
Attema, Jonathan
Smithville Distr
1.60m
(5'2.75)
1
7
Roome, Chris
Port Colborne
1.60m
(5'2.75)
1
9
Vanbarneveld, Diedric
Guido DeBres
1.55m
(5'1)
1
10
Wisniewski, Martin
White Oaks
1.50m
(4'11)
1
11
Kashif, Hamza
Milton
1.45m
(4'9)
1
11
Auger, Juac
St Jean de Brebe
1.45m
(4'9)
1
--
Tyrrell, Brandon
Thomas A Blakelo
NH
(--)
1
--
Datema, Caleb
Guido DeBres
NH
(--)
1
Mens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brake, Kyle
St Edmund Campio
1.96m
(6'5)
1
2
Daneyko, Jack
AN Myer
1.93m
(6'3.75)
1
3
Lee, Hwang
Westdale
1.90m
(6'2.75)
1
4
Nalando, Rakeeb
St Marquerite d�
1.85m
(6'0.75)
1
5
Osei, Cyprian
St Marquerite d�
1.80m
(5'10.75)
1
5
Sonnenberg, Brandon
Ridgeway-Crystal
1.80m
(5'10.75)
1
7
Miminas, Phil
St Jean de Brebe
1.75m
(5'8.75)
1
8
Lamarre, Dakota
Welland Centenni
1.70m
(5'6.75)
1
8
Carter, Greg
MM Robinson
1.70m
(5'6.75)
1
8
Mugaruwa, Badar
St Paul - Niagra
1.70m
(5'6.75)
1
8
Unknown Athlete
St Augustine - B
1.70m
(5'6.75)
1
8
Unknown Athlete
Fletcher's Meado
1.70m
(5'6.75)
1
--
Mendez, Nelson
St Thomas Aquina
NH
(--)
1
Mens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Barker, Deion
St Marcellinus
6.06m
(19'10.5)
nwi
1
2
Unknown Athlete
St Joseph's - M
5.69m
(18'8)
nwi
1
3
Preobrazenski, Nick
Mentor College
5.62m
(18'5.25)
nwi
1
4
Zuchelkowski, Bartek
Brampton Christi
5.59m
(18'4)
nwi
1
5
Skinner, George
St Augustine - B
5.58m
(18'3.5)
nwi
1
6
Dion, Garrett
Sir Winston Chur
5.51m
(18'0.75)
nwi
1
7
Hayes, Josh
Lakeshore Cath -
5.32m
(17'5.25)
nwi
1
8
Turner, Conor
Nelson
5.31m
(17'5)
nwi
1
8
Bos, Steve
Guido DeBres
5.31m
(17'5)
nwi
1
8
Green, Josh
Georgetown
5.31m
(17'5)
nwi
1
11
Smith, Khalil
Christ the King
5.15m
(16'10.75)
nwi
1
12
Kirby, Jordan
Georgetown
5.14m
(16'10.25)
nwi
1
12
Mapp, Schimy
Robert Bateman
5.14m
(16'10.25)
nwi
1
14
Ingraham, Jordan
EL Crossley
5.10m
(16'8.75)
nwi
1
Mens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Kapetanovic, David
Westlane
5.59m
(18'4)
nwi
1
1
Hodges, Dylan
Governor Simcoe
5.59m
(18'4)
nwi
1
3
Unknown Athlete
Mississauga SS
5.51m
(18'0.75)
nwi
1
4
Ellis, Xavier
St Thomas More
5.44m
(17'10)
nwi
1
5
Unknown Athlete
Loyola Catholic
5.39m
(17'8)
nwi
1
6
Unknown Athlete
Mentor College
5.31m
(17'5)
nwi
1
7
Unknown Athlete
St Marcellinus
5.25m
(17'2.5)
nwi
1
8
Fortin, Jordan
Westlane
5.16m
(16'11)
nwi
1
9
Boparai, Gagandeep
Iroquois Ridge
4.87m
(15'11.5)
nwi
1
10
Zantingh, Joe
Smithville Distr
4.86m
(15'11.25)
nwi
1
11
Wisniewski, Martin
White Oaks
4.79m
(15'8.5)
nwi
1
11
Fascione, Daniel
Cardinal Newman
4.79m
(15'8.5)
nwi
1
13
Miller, Zack
Cayuga
4.74m
(15'6.5)
nwi
1
Mens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Fontanna, Matthew
Brampton Christi
6.63m
(21'9)
nwi
1
2
Gayle, Daniel
Barton SS
6.56m
(21'6.25)
nwi
1
3
Unknown Athlete
St Marcellinus
6.54m
(21'5.25)
nwi
1
4
Unknown Athlete
St Joseph's - M
6.30m
(20'8)
nwi
1
5
McPherson, Blake
Governor Simcoe
6.27m
(20'6.75)
nwi
1
6
Merritt, Nathan
Ridgeway-Crystal
6.03m
(19'9.25)
nwi
1
7
Bennett, Kyle
St Augustine - B
5.86m
(19'2.5)
nwi
1
8
Unknown Athlete
Iona Catholic
5.75m
(18'10.25)
nwi
1
9
Katulic-Ducharme, Nicola
Welland Centenni
5.68m
(18'7.5)
nwi
1
10
Adusei, Ernest
Milton
5.62m
(18'5.25)
nwi
1
11
Field, Jason
Acton
5.34m
(17'6)
nwi
1
12
Carter, Greg
MM Robinson
5.31m
(17'5)
nwi
1
13
Taylor, Cody
Sherwood
5.13m
(16'9.75)
nwi
1
14
Johnston, Brandon
Abbey Park
4.99m
(16'4.25)
nwi
1
15
Bhasin, Sushant
Iroquois Ridge
4.40m
(14'5)
nwi
1
Mens Triple Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Skinner, George
St Augustine - B
12.73m
(41'9)
nwi
1
2
Zuchelkowski, Bartek
Brampton Christi
12.50m
(41'0)
nwi
1
3
Nicholas, Andre
Our Lady of Moun
12.35m
(40'6)
nwi
1
4
Preobrazenski, Nick
Mentor College
12.26m
(40'2.5)
nwi
1
5
Unknown Athlete
St Augustine - B
12.17m
(39'11)
nwi
1
6
Ingraham, Jordan
EL Crossley
11.93m
(39'1.5)
nwi
1
7
Smith, Khalil
Christ the King
11.70m
(38'4.5)
nwi
1
8
Hayes, Josh
Lakeshore Cath -
11.45m
(37'6.75)
nwi
1
9
Bond, Calvin
Beamsville
11.27m
(36'11.5)
nwi
1
10
FORTALEZA, MIKE
Sir Winston Chur
11.24m
(36'10.5)
nwi
1
11
Devries, Brock
South Lincoln
11.03m
(36'2.25)
nwi
1
12
Morrow, Jared
MM Robinson
10.96m
(35'11.5)
nwi
1
13
McNichol, Steven
St Jean de Brebe
10.64m
(34'10.75)
nwi
1
14
Santos, Thomas
White Oaks
10.42m
(34'2)
nwi
1
15
Iacoviello, Julian
St Jean de Brebe
9.97m
(32'8.5)
nwi
1
Mens Triple Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Unknown Athlete
Loyola Catholic
12.91m
(42'4.25)
nwi
1
2
Unknown Athlete
St Augustine - B
12.22m
(40'1)
nwi
1
3
Hodges, Dylan
Governor Simcoe
11.92m
(39'1.25)
nwi
1
4
Dykstra, Brett
Hagersville
11.28m
(37'0)
nwi
1
5
Harding, Shane
Lakeshore Cath -
11.26m
(36'11.25)
nwi
1
6
Hall, Daniel
South Lincoln
11.22m
(36'9.5)
nwi
1
7
Unknown Athlete
Mentor College
11.12m
(36'5.75)
nwi
1
8
Lepp, Carter
Governor Simcoe
10.84m
(35'6.75)
nwi
1
9
King, Malcolm
St Marquerite d�
10.37m
(34'0.25)
nwi
1
10
Boparai, Gagandeep
Iroquois Ridge
10.28m
(33'8.5)
nwi
1
11
Unknown Athlete
Mississauga SS
10.04m
(32'11.25)
nwi
1
12
Toth, Jordan
Georgetown
9.95m
(32'7.5)
nwi
1
--
Ross, Oliver
Georgetown
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Unknown Athlete
St Marcellinus
13.70m
(44'11.25)
nwi
1
2
Wheatley, Tevin
Fletcher's Meado
13.24m
(43'5.25)
nwi
1
3
Nurse, Addae
Port Credit
13.20m
(43'3.5)
nwi
1
3
Williams, Josh
St Marcellinus
13.20m
(43'3.5)
nwi
1
5
Fontanna, Matthew
Brampton Christi
13.08m
(42'10.75)
nwi
1
6
McPherson, Blake
Governor Simcoe
12.41m
(40'8.5)
nwi
1
7
Laguerre, Troy
Stamford Collegi
11.99m
(39'4)
nwi
1
8
Schmidt, Adam
Georgetown
11.67m
(38'3.25)
nwi
1
9
Bosscher, Andrew
Guido DeBres
11.40m
(37'4.75)
nwi
1
9
Farra, Brent
Christ the King
11.40m
(37'4.75)
nwi
1
11
Shrum, Aaron
South Lincoln
11.36m
(37'3)
nwi
1
12
Watson, Matthew
Stamford Collegi
11.27m
(36'11.5)
nwi
1
13
Bhasin, Sushant
Iroquois Ridge
10.58m
(34'8.5)
nwi
1
14
McNichol, Dan
St Jean de Brebe
10.40m
(34'1.25)
nwi
1
15
Fitzsimmons, Brad
Milton
10.34m
(33'11)
nwi
1
Mens Pole Vault Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Marcil, Jesse
Ridgeway-Crystal
3.40m
(11'1.75)
1
2
Unknown Athlete
St Marcellinus
2.75m
(9'0.25)
1
3
Kalenuik, Elijah
Ridgeway-Crystal
2.60m
(8'6.25)
1
4
Clements, Alex
Ridgeway-Crystal
2.45m
(8'0.25)
1
5
Pierre, Eric St.
Ridgeway-Crystal
2.15m
(7'0.5)
1
5
Unknown Athlete
St Marcellinus
2.15m
(7'0.5)
1
7
Salomons, Hunter
EL Crossley
2.00m
(6'6.5)
1
Mens Pole Vault Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Tyler
Ridgeway-Crystal
2.90m
(9'6)
1
2
Pan, Justin
Ridgeway-Crystal
2.60m
(8'6.25)
1
3
Mueller, Kaleb
Ridgeway-Crystal
2.45m
(8'0.25)
1
4
Unknown Athlete
St Marcellinus
2.30m
(7'6.5)
1
5
Stephens, Elijah
EL Crossley
2.15m
(7'0.5)
1
5
MacSweyn, Kenny
Ridgeway-Crystal
2.15m
(7'0.5)
1
Mens Pole Vault Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Talbot, Brendon
St Marcellinus
3.70m
(12'1.5)
1
2
Katulic-Ducharme, Nicola
Welland Centenni
3.55m
(11'7.75)
1
3
Michalak, Andrew
Notre Dame Colle
3.40m
(11'1.75)
1
3
Salter, Joe
Laura Secord
3.40m
(11'1.75)
1
3
Diep, Calvin
St Marcellinus
3.40m
(11'1.75)
1
6
Falvo, Victor
Laura Secord
3.25m
(10'7.75)
1
7
Unknown Athlete
St Marcellinus
3.10m
(10'2)
1
7
Pepper, Justin
Hagersville
3.10m
(10'2)
1
Mens 1500m Wheelchair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Christophe, Isaiah
Bramalea Seconda
4:01.30
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Brennan, Christian
St Mary's - Hami
12.04
-0.5
1
2
Rodriguez, Melanie
Notre Dame - Bur
12.52
-0.5
1
3
Dasilva, Cierra
Heart Lake
12.69
-0.5
1
4
Williams, Alisha
St Joan of Arc -
12.81
-0.5
1
5
Haywood, Tyanna
St Roch - Brampt
12.88
-0.5
1
6
Yeboah, Annemarie
Guido DeBres
12.95
-0.5
1
7
Rutka, Josie
St Jean de Brebe
13.20
-0.5
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Brennan, Christian
St Mary's - Hami
12.03
-1.3
2
1
Rodriguez, Melanie
Notre Dame - Bur
12.49
+0.5
1
2
Dasilva, Cierra
Heart Lake
12.60
+0.5
1
3
Williams, Alisha
St Joan of Arc -
12.70
+0.5
1
4
Haywood, Tyanna
St Roch - Brampt
12.75
+0.5
1
2
Yeboah, Annemarie
Guido DeBres
12.96
-1.3
2
5
Unknown Athlete
St Roch - Brampt
13.01
+0.5
1
6
Woods, Shanelle
Fletcher's Meado
13.19
+0.5
1
3
Rutka, Josie
St Jean de Brebe
13.26
-1.3
2
4
Orr-Campbell, Chantai
Burlington Centr
13.28
-1.3
2
5
Hoskin, Grace
Parkside - Dunda
13.31
-1.3
2
6
Morrison, Nicole
Westdale
13.42
-1.3
2
7
Kieft, Stefanie
Guido DeBres
13.44
+0.5
1
7
VanSydenborgh, Denise
Guido DeBres
13.54
-1.3
2
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Unknown Athlete
St Roch - Brampt
12.43
+0.0
1
2
Unknown Athlete
Our Lady of Moun
12.56
+0.0
1
3
Lawes, Oshay
Erindale
12.58
+0.0
1
4
Unknown Athlete
St Edmund Campio
12.93
+0.0
1
5
Unknown Athlete
St Marcellinus
13.01
+0.0
1
6
Radoslav, Taysia
Cardinal Newman
13.21
+0.0
1
7
Boekestyn, Brooke
Heritage Christi
13.30
+0.0
1
8
Simpson, Savannah
Bishop Tonnos
13.35
+0.0
1
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Unknown Athlete
St Roch - Brampt
12.63
-0.8
1
2
Unknown Athlete
Our Lady of Moun
12.75
-0.8
1
1
Lawes, Oshay
Erindale
12.79
-0.9
2
2
Unknown Athlete
St Edmund Campio
13.03
-0.9
2
3
Radoslav, Taysia
Cardinal Newman
13.18
-0.8
1
3
Unknown Athlete
St Marcellinus
13.18
-0.9
2
4
Boekestyn, Brooke
Heritage Christi
13.20
-0.8
1
5
Simpson, Savannah
Bishop Tonnos
13.33
-0.8
1
4
Luciano, Nicole
AN Myer
13.38
-0.9
2
6
Ashley, Naomi
Saltfleet
13.49
-0.8
1
5
Davidson, Kristen
Sherwood
13.78
-0.9
2
7
Trombetta, Amelia
Cardinal Newman
13.78
-0.8
1
6
Ohanlon, Dayna
St Ignatius of L
13.86
-0.9
2
8
Bowie, Hailey
Bishop Tonnos
13.89
-0.8
1
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bingham, Khamica
Heart Lake
11.85
-0.8
1
2
Pascal, Cassandra
St Marcellinus
12.31
-0.8
1
3
Lewis, Sade
St Thomas Aquina
12.40
-0.8
1
4
Bell-Spence, Jonelle
Bramalea Seconda
12.53
-0.8
1
5
Dike, Maryann
St Marquerite d�
12.63
-0.8
1
6
Edwards, Shadae
Denis Morris
12.65
-0.8
1
7
Rodriques, Tasha
Westlane
12.86
-0.8
1
8
Britton, Curlyn
Corpus Christi
13.05
-0.8
1
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bingham, Khamica
Heart Lake
11.88
-1.1
2
2
Lewis, Sade
St Thomas Aquina
12.24
-1.1
2
1
Pascal, Cassandra
St Marcellinus
12.47
+0.1
1
2
Bell-Spence, Jonelle
Bramalea Seconda
12.69
+0.1
1
3
Edwards, Shadae
Denis Morris
12.78
-1.1
2
3
Dike, Maryann
St Marquerite d�
12.79
+0.1
1
4
Britton, Curlyn
Corpus Christi
12.88
+0.1
1
4
Rodriques, Tasha
Westlane
12.89
-1.1
2
5
McClurkin, Caitlin
Grimsby
13.03
+0.1
1
5
Ligas, Ashley
Highland
13.03
-1.1
2
6
Killeen, Marti
St Ignatius of L
13.17
-1.1
2
6
Hillman, Krista
Bishop Tonnos
13.35
+0.1
1
7
MUSCA, MIREILLE
Blessed Trinity
13.39
-1.1
2
7
Prempeh, Lavinia
St Thomas Aquina
13.54
+0.1
1
8
Osland, Brittany
Abbey Park
13.54
+0.1
1
Womens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Brennan, Christian
St Mary's - Hami
23.56
+1.7
1
2
Rodriguez, Melanie
Notre Dame - Bur
25.52
+1.7
1
3
Williams, Alisha
St Joan of Arc -
25.68
+1.7
1
4
Dasilva, Cierra
Heart Lake
26.29
+1.7
1
5
Morrison, Nicole
Westdale
26.79
+1.7
1
6
Yeboah, Annemarie
Guido DeBres
26.92
+1.7
1
7
Unknown Athlete
Cawthra Park
27.44
+1.7
1
8
Hoskin, Grace
Parkside - Dunda
27.54
+1.7
1
Womens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Brennan, Christian
St Mary's - Hami
23.89w
+2.9
2
1
Williams, Alisha
St Joan of Arc -
25.94w
+2.9
1
2
Rodriguez, Melanie
Notre Dame - Bur
25.95w
+2.9
2
2
Dasilva, Cierra
Heart Lake
26.64w
+2.9
1
3
Yeboah, Annemarie
Guido DeBres
27.16w
+2.9
1
3
Morrison, Nicole
Westdale
27.34w
+2.9
2
4
Hoskin, Grace
Parkside - Dunda
27.62w
+2.9
1
5
Unknown Athlete
Cawthra Park
27.62w
+2.9
1
4
Thomas-Jacques, Tyla
St Thomas Aquina
27.86w
+2.9
2
5
VanSydenborgh, Denise
Guido DeBres
28.43w
+2.9
2
6
Hanlan-Hudson, Cheyenn
Milton
28.49w
+2.9
1
6
Kieft, Stefanie
Guido DeBres
28.64w
+2.9
2
7
Unknown Athlete
Streetsville
28.71w
+2.9
1
Womens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Unknown Athlete
Our Lady of Moun
25.79
+1.6
1
2
Unknown Athlete
St Roch - Brampt
26.50
+1.6
1
3
Unknown Athlete
St Marcellinus
26.67
+1.6
1
4
Radoslav, Taysia
Cardinal Newman
26.73
+1.6
1
5
Boekestyn, Brooke
Heritage Christi
26.75
+1.6
1
6
Luciano, Nicole
AN Myer
27.23
+1.6
1
7
Hopkins, Kylie
Highland
27.32
+1.6
1
8
Charron, Oceana
Notre Dame - Bur
27.44
+1.6
1
Womens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Unknown Athlete
Our Lady of Moun
26.00
+1.9
2
2
Radoslav, Taysia
Cardinal Newman
26.41
+1.9
2
1
Boekestyn, Brooke
Heritage Christi
26.61w
+2.2
1
3
Unknown Athlete
St Marcellinus
27.31
+1.9
2
2
Luciano, Nicole
AN Myer
27.34w
+2.2
1
4
Charron, Oceana
Notre Dame - Bur
27.46
+1.9
2
3
Unknown Athlete
St Roch - Brampt
27.48w
+2.2
1
4
Hopkins, Kylie
Highland
27.60w
+2.2
1
5
Ohanlon, Dayna
St Ignatius of L
27.79w
+2.2
1
5
Stricelj, Caroline
Thomas A Blakelo
28.21
+1.9
2
6
Davidson, Kristen
Sherwood
28.65w
+2.2
1
7
Trombetta, Amelia
Cardinal Newman
28.68w
+2.2
1
6
nwebube, Chinwe
Great Lakes Chri
28.83
+1.9
2
Womens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bingham, Khamica
Heart Lake
23.99
+1.3
1
2
Lewis, Sade
St Thomas Aquina
24.42
+1.3
1
3
Pascal, Cassandra
St Marcellinus
24.94
+1.3
1
4
Kerr, Naomi
St Edmund Campio
25.28
+1.3
1
5
Roung, Emma
Ancaster
26.14
+1.3
1
6
Suiciak, Emma
EL Crossley
26.39
+1.3
1
7
Edwards, Shadae
Denis Morris
26.50
+1.3
1
Womens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bingham, Khamica
Heart Lake
24.96w
+2.3
2
2
Lewis, Sade
St Thomas Aquina
25.08w
+2.3
2
1
Pascal, Cassandra
St Marcellinus
25.15w
+3.0
1
3
Kerr, Naomi
St Edmund Campio
25.57w
+2.3
2
2
Edwards, Shadae
Denis Morris
26.06w
+3.0
1
4
Roung, Emma
Ancaster
26.07w
+2.3
2
3
Suiciak, Emma
EL Crossley
26.22w
+3.0
1
5
Rodriques, Tasha
Westlane
26.38w
+2.3
2
4
Tombe, Danielle Des
Nelson
26.63w
+3.0
1
5
Bosada, Devon
Thomas A Blakelo
26.78w
+3.0
1
6
Ligas, Ashley
Highland
26.98w
+2.3
2
6
Britton, Curlyn
Corpus Christi
26.99w
+3.0
1
7
Osland, Brittany
Abbey Park
27.42w
+3.0
1
7
Prempeh, Lavinia
St Thomas Aquina
27.84w
+2.3
2
Womens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brennan, Christian
St Mary's - Hami
54.33
2
2
Taylor, Ashley
Nelson
57.47
2
3
Clarke, Madison
West Park
58.81
2
4
Brent, Tori
Corpus Christi
59.02
2
5
Eng, Mikaela
Sherwood
59.91
2
6
Leon, Bridget
Port Credit
1:01.96
2
7
Minott, Nadine
St Joseph's - M
1:02.18
2
1
Bennett, Courtney
EL Crossley
1:02.33
1
8
Vis, Rebecca
Guido DeBres
1:03.82
2
2
Chambers, Courtney
St Edmund Campio
1:04.35
1
3
Murray, Donika
St Edmund Campio
1:04.71
1
4
Morrison, Becky
Bishop Tonnos
1:06.01
1
5
Pongetti, Rebecca
St Thomas More
1:07.70
1
6
Obisesan, Tomi
Harold M Brathwa
1:08.65
1
Womens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Guay, Evelyne
Abbey Park
58.62
2
2
Charron, Oceana
Notre Dame - Bur
1:00.45
2
3
Unknown Athlete
Father Michael G
1:02.22
2
1
Oneill, Bridget
St Ignatius of L
1:02.27
1
4
Brewster, Lauren
Georgetown
1:02.36
2
5
Hopkins, Kylie
Highland
1:02.50
2
2
Unknown Athlete
Mayfield
1:04.00
1
6
Unknown Athlete
St Edmund Campio
1:04.61
2
7
Unknown Athlete
St Marquerite d�
1:04.71
2
3
Fitzpatrick, Taylor
Abbey Park
1:04.90
1
8
Majerovich, Katherine
Grimsby
1:05.65
2
4
Unknown Athlete
Cardinal Leger
1:05.75
1
5
Dano, Ashling
St Francis Catho
1:06.63
1
6
Ward, Brenna
EL Crossley
1:07.10
1
Womens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lewis, Sade
St Thomas Aquina
55.32
2
2
Whyte, Chrisena
St Augustine - B
58.03
2
3
Edney, Sarah
Our Lady of Moun
58.35
2
4
Prendergast, Shanice
Heart Lake
58.77
2
1
Killeen, Marti
St Ignatius of L
1:00.01
1
5
Tombe, Danielle Des
Nelson
1:00.01
2
2
Bosada, Devon
Thomas A Blakelo
1:00.07
1
6
DICIENZO, NATASHA
St Paul - Niagra
1:00.47
2
7
Kerr, Naomi
St Edmund Campio
1:01.36
2
8
Roung, Emma
Ancaster
1:02.38
2
3
MCWILLIAM, HAILEY
Laura Secord
1:03.70
1
4
Donnelly, Karley
Thomas A Blakelo
1:04.67
1
5
Holmes, Jacqueline
Highland
1:04.92
1
6
Zaccaria, Jessica
St Thomas More
1:06.09
1
Womens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bronzovich, Rachel
Holy Trinity - O
2:21.94
2
2
Romaniw, Olivia
St Thomas More
2:22.43
2
3
Clarke, Madison
West Park
2:24.29
2
4
Summers, Heather
Westdale
2:25.00
2
5
EIZENGA, TALASIA
Sir Winston Chur
2:29.47
2
1
Brent, Tori
Corpus Christi
2:31.11
1
6
Waller, Sabrina
St Michael - Nia
2:32.23
2
2
Unknown Athlete
Mentor College
2:32.25
1
7
Unknown Athlete
Notre Dame - Bra
2:35.43
2
3
Elgersma, Leah
Guido DeBres
2:38.38
1
4
Unknown Athlete
Turner Fenton
2:41.67
1
8
Olivares, Isabella
Holy Name - Bram
2:42.07
2
5
Morrison, Becky
Bishop Tonnos
2:48.74
1
6
Barran, Morgan
Thomas A Blakelo
2:48.77
1
Womens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rempel, Megan
EL Crossley
2:18.82
2
2
Guay, Evelyne
Abbey Park
2:23.27
2
3
Oneill, Bridget
St Ignatius of L
2:24.33
2
4
Abbott-Tate, Zoe
Welland Centenni
2:25.00
2
1
Unknown Athlete
Our Lady of Moun
2:35.19
1
5
Korsmit, Laura
Holy Cross - St
2:35.81
2
6
Ianiero, Breanna
Eden
2:36.11
2
2
Fitzpatrick, Taylor
Abbey Park
2:36.19
1
3
Duic, Nicole
St Marcellinus
2:36.50
1
4
Unknown Athlete
St Marcellinus
2:38.22
1
7
Hlacar, Virginia
Cardinal Newman
2:39.22
2
8
Thomson, Emily
Sir Winston Chur
2:40.15
2
5
Mistry, Tiana
St Joan of Arc -
2:42.55
1
6
Hyzka, Larysa
John Cabot
2:44.39
1
Womens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
MacKinnon, Chelsea
Westdale
2:17.92
2
2
MOLODYNIA, MICHELLE
AN Myer
2:20.02
2
3
Inman, Meg
Westdale
2:21.11
2
4
MACDONALD, ALANNAH
EL Crossley
2:21.46
2
5
Prendergast, Shanice
Heart Lake
2:26.91
2
6
DICIENZO, NATASHA
St Paul - Niagra
2:28.08
2
7
Tier, Alix
Cawthra Park
2:30.41
2
1
Deonarain, Ashley
Turner Fenton
2:37.07
1
8
Whyte, Chrisena
St Augustine - B
2:41.04
2
2
Brennan, Sarah
Abbey Park
2:43.69
1
3
Banero, Shannon
Abbey Park
2:45.95
1
4
Holland, Julia
Christ the King
2:47.11
1
5
Kulesza, Anna
St Thomas More
2:58.32
1
6
Robinson, Brittany
St Jean de Brebe
3:00.26
1
Womens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cseresnyes, Phoebe
Westdale
4:49.26
1
2
Romaniw, Olivia
St Thomas More
4:53.10
1
3
Bronzovich, Rachel
Holy Trinity - O
4:53.41
1
4
Tate, Paige
Highland
4:57.63
1
5
Summers, Heather
Westdale
5:00.78
1
6
Littler, Zoe
Nelson
5:07.82
1
7
Ormond, Toni
Cathedral
5:13.50
1
8
Unknown Athlete
John Fraser
5:14.84
1
9
Ferrara, Lauren
St Marcellinus
5:15.37
1
10
Phillips, Coby
Brampton Centenn
5:22.11
1
11
Unknown Athlete
The Woodlands
5:26.18
1
12
Waller, Sabrina
St Michael - Nia
5:27.49
1
13
Unknown Athlete
Meadowvale
5:34.75
1
14
Moore, Bree
Acton
5:41.45
1
Womens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rempel, Megan
EL Crossley
4:44.68
1
2
Guay, Evelyne
Abbey Park
4:57.24
1
3
Oneill, Bridget
St Ignatius of L
4:58.58
1
4
Abbott-Tate, Zoe
Welland Centenni
5:01.31
1
5
Korsmit, Laura
Holy Cross - St
5:01.52
1
6
Kuhn, Kristen
Ridgeway-Crystal
5:10.63
1
7
Mawhinney, Erin
Notre Dame - Bur
5:11.19
1
8
Hlacar, Virginia
Cardinal Newman
5:16.52
1
9
Vincent, Katie
Iona Catholic
5:23.10
1
10
McGuire, Cailie
Loyola Catholic
5:26.94
1
11
Unknown Athlete
Our Lady of Moun
5:27.32
1
12
McNeil, Kayleigh
Georgetown
5:35.04
1
13
Kellar, Sierra
Our Lady of Moun
5:37.79
1
14
Stacey, Natalie
Westdale
5:38.64
1
15
Duic, Nicole
St Marcellinus
5:43.94
1
Womens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hennessy, Kelly
St Thomas Aquina
4:45.36
1
2
REMPEL, KARLEY
EL Crossley
4:45.89
1
3
Nevison, Stephanie
Clarkson
4:47.92
1
4
MacKinnon, Chelsea
Westdale
4:49.05
1
5
Tier, Alix
Cawthra Park
5:02.08
1
6
MACDONALD, ALANNAH
EL Crossley
5:04.92
1
7
Gravina, Maxine
Westdale
5:07.26
1
8
Sinclair, Laura
Cardinal Leger
5:07.84
1
9
Conlon, Chloe
Notre Dame - Bra
5:11.10
1
10
Barry, Chelsea
St Thomas More
5:17.22
1
11
Boulton, Sasha
Thomas A Blakelo
5:19.79
1
12
CAHILL, RACHEL
AN Myer
5:23.05
1
13
McGaugh, Emily
Notre Dame - Bra
5:26.27
1
14
Farquharson, Emily
Oakville Trafalg
5:27.39
1
15
Kelly, Alannah
St Jean de Brebe
5:44.27
1
Womens 1500m Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sinclair, Laura
Cardinal Leger
5:24.65
1
2
EIZENGA, TALASIA
Sir Winston Chur
5:27.89
1
3
Dulhanty, Emily
Loyola Catholic
5:30.06
1
4
Pansegrau, Kaitlyn
Highland
5:33.42
1
5
Meyer, Jessica
Blessed Trinity
5:45.78
1
6
McGaugh, Emily
Notre Dame - Bra
5:46.84
1
7
Makins, Jill
Robert Bateman
5:49.78
1
8
HRYCUSKO, KATHRYN
EL Crossley
5:49.91
1
9
Silva, Stephanie
Cardinal Leger
5:59.69
1
10
Unknown Athlete
Applewood Ht
6:01.32
1
11
DAGENAIS, FELICIA
Sir Winston Chur
6:08.72
1
12
Armstrong, Laura
Lester B Pearson
6:12.87
1
13
Schmidt, Rose
Christ the King
6:21.19
1
Womens 3000m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cseresnyes, Phoebe
Westdale
10:27.11
1
2
Littler, Zoe
Nelson
10:47.31
1
3
Tate, Paige
Highland
10:48.84
1
4
Summers, Heather
Westdale
10:50.48
1
5
Meyer, Jessica
Blessed Trinity
10:58.68
1
6
Ormond, Toni
Cathedral
11:11.40
1
7
Phillips, Coby
Brampton Centenn
11:18.99
1
8
Ferrara, Lauren
St Marcellinus
11:20.31
1
9
HRYCUSKO, KATHRYN
EL Crossley
11:31.64
1
10
Unknown Athlete
The Woodlands
11:34.72
1
11
Moorehead, Amy
St Marcellinus
11:50.37
1
12
Smith, Olyvia
Burlington Centr
11:52.81
1
13
Moore, Bree
Acton
12:18.81
1
14
Barran, Morgan
Thomas A Blakelo
12:38.81
1
Womens 3000m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kuhn, Kristen
Ridgeway-Crystal
11:12.73
1
2
Mawhinney, Erin
Notre Dame - Bur
11:16.08
1
3
Locco, Lauren
Westmount - Hami
11:19.07
1
4
Mistry, Tiana
St Joan of Arc -
11:46.78
1
5
McNeil, Kayleigh
Georgetown
11:55.42
1
6
Unknown Athlete
Clarkson
11:59.41
1
7
Unknown Athlete
Cardinal Leger
12:06.72
1
8
Kellar, Sierra
Our Lady of Moun
12:09.16
1
9
Wiley, Elise
Sir Winston Chur
12:12.11
1
10
Hilton, Jade
Lorne Park
12:13.11
1
11
Staples, Alyssa
Notre Dame Colle
12:15.63
1
12
Woodhouse, Alyssa
Denis Morris
12:20.73
1
Womens 3000m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hennessy, Kelly
St Thomas Aquina
10:31.01
1
2
REMPEL, KARLEY
EL Crossley
10:33.74
1
3
Nevison, Stephanie
Clarkson
10:46.57
1
4
Tier, Alix
Cawthra Park
10:49.62
1
5
Conlon, Chloe
Notre Dame - Bra
11:09.06
1
6
McGaugh, Emily
Notre Dame - Bra
11:18.42
1
7
Boulton, Sasha
Thomas A Blakelo
11:22.98
1
8
Makins, Jill
Robert Bateman
11:24.60
1
9
CAHILL, RACHEL
AN Myer
11:28.65
1
10
Sheppard, Amanda
St Aloysius Gonz
11:35.51
1
11
Jarvis, Alex
Georgetown
11:42.41
1
12
Nagy, Skye
AN Myer
11:43.43
1
13
DAGENAIS, FELICIA
Sir Winston Chur
11:44.77
1
14
Melanie, Thompson
Highland
12:17.29
1
Womens 80m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ollier, Mary
Grimsby
11.97
+0.0
1
2
Taylor, Ashley
Nelson
12.33
+0.0
1
3
Orr-Campbell, Chantai
Burlington Centr
12.95
+0.0
1
4
Naruszewicz, Mija
Father Michael G
12.95
+0.0
1
5
Ilunga, Dorothy
Saltfleet
13.13
+0.0
1
6
Adanty, Janet
St Joan of Arc -
13.53
+0.0
1
7
Nelson, Monique
St Augustine - B
13.56
+0.0
1
8
Ferguson, Lauren
Ridgeway-Crystal
13.56
+0.0
1
Womens 80m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Ollier, Mary
Grimsby
12.00
-3.6
2
1
Taylor, Ashley
Nelson
12.34
+0.1
1
2
Ilunga, Dorothy
Saltfleet
13.10
-3.6
2
2
Naruszewicz, Mija
Father Michael G
13.51
+0.1
1
3
Nelson, Monique
St Augustine - B
13.52
+0.1
1
4
Ferguson, Lauren
Ridgeway-Crystal
13.58
+0.1
1
3
Orr-Campbell, Chantai
Burlington Centr
13.77
-3.6
2
4
Adanty, Janet
St Joan of Arc -
13.88
-3.6
2
5
Becker, Samantha
Saltfleet
14.09
+0.1
1
6
Mayer, Cassidy
Saltfleet
14.29
+0.1
1
5
Shelton, Julia
Cawthra Park
14.31
-3.6
2
6
Juniper, Lisa
Brampton Centenn
15.10
-3.6
2
7
Milton, Alex
Milton
15.20
+0.1
1
8
Clattenburg, Jessica
Milton
15.30
+0.1
1
7
Dunn, Katie
Robert Bateman
15.51
-3.6
2
Womens 80m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ashley, Naomi
Saltfleet
12.58
+0.0
1
2
Unknown Athlete
Gordon Graydon
13.35
+0.0
1
3
Radoslav, Taysia
Cardinal Newman
13.46
+0.0
1
4
Simpson, Savannah
Bishop Tonnos
13.65
+0.0
1
5
Unknown Athlete
St Marcellinus
13.75
+0.0
1
6
Kabamba, Ketsia
Cathedral
14.04
+0.0
1
7
Ghosh, Olivia
John Fraser
14.54
+0.0
1
8
Thorne, Beth
Welland Centenni
15.57
+0.0
1
Womens 80m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Ashley, Naomi
Saltfleet
12.97
-0.3
2
1
Thorne, Beth
Welland Centenni
12.98
+0.3
1
2
Radoslav, Taysia
Cardinal Newman
13.33
-0.3
2
2
Simpson, Savannah
Bishop Tonnos
13.34
+0.3
1
3
Unknown Athlete
Gordon Graydon
13.43
+0.3
1
4
Unknown Athlete
St Marcellinus
13.55
+0.3
1
5
Kabamba, Ketsia
Cathedral
14.17
+0.3
1
6
Donoff, Sarah
Highland
14.54
+0.3
1
3
Ghosh, Olivia
John Fraser
14.61
-0.3
2
7
Eagles, Rachel
Beamsville
14.69
+0.3
1
4
Unknown Athlete
St Augustine - B
14.70
-0.3
2
5
Fairbrother, Arden
Grimsby
14.96
-0.3
2
6
Unknown Athlete
Mayfield
15.02
-0.3
2
7
Balardo, Madeline
Bishop Tonnos
15.79
-0.3
2
8
Ray, Lucy
Christ the King
18.77
+0.3
1
Womens 100m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Suiciak, Emma
EL Crossley
14.52
+0.0
1
2
Jammeh, Fatima
Brampton Centenn
15.12
+0.0
1
3
Wallace, Lindsay
Nelson
15.94
+0.0
1
4
Heckel, Jesse
AN Myer
16.06
+0.0
1
5
Thiessen, Adrienne
Laura Secord
16.17
+0.0
1
6
Taylor, Altonia
St Marcellinus
16.52
+0.0
1
7
Lin, Sally
Laura Secord
16.63
+0.0
1
8
Green, Sam
Christ the King
17.33
+0.0
1
Womens 100m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Suiciak, Emma
EL Crossley
14.82
-1.0
1
1
Jammeh, Fatima
Brampton Centenn
15.65
-0.3
2
2
Wallace, Lindsay
Nelson
15.67
-1.0
1
2
Thiessen, Adrienne
Laura Secord
16.68
-0.3
2
3
Heckel, Jesse
AN Myer
16.70
-1.0
1
3
Lin, Sally
Laura Secord
16.89
-0.3
2
4
Taylor, Altonia
St Marcellinus
17.02
-0.3
2
4
Green, Sam
Christ the King
17.26
-1.0
1
5
Mersereau, Samantha
Westmount - Hami
17.30
-1.0
1
5
Unknown Athlete
Robert Hall
17.47
-0.3
2
6
Zammit, Karly
St Aloysius Gonz
17.48
-0.3
2
6
Maylor, Nicole
Philip Pocock
18.33
-1.0
1
7
Grosser, Carolyn
Corpus Christi
18.97
-1.0
1
7
Lindop, Renata
Lester B Pearson
19.07
-0.3
2
8
Montesanto, Ali
Bishop Tonnos
19.48
-1.0
1
Womens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Taylor, Ashley
Nelson
43.64
2
2
Ollier, Mary
Grimsby
46.09
2
3
Naruszewicz, Mija
Father Michael G
47.50
2
4
Pitton, Samantha
Cawthra Park
48.04
2
1
Orr-Campbell, Chantai
Burlington Centr
48.56
1
5
Bennett, Courtney
EL Crossley
48.57
2
2
Stec, Camilla
Father Michael G
49.50
1
6
Symonds, Alexandra
Notre Dame Colle
50.43
2
3
Biljan, Alysha
Blessed Trinity
51.58
1
7
NEUFELD, SAMARA
Grimsby
51.61
2
8
Adanty, Janet
St Joan of Arc -
53.33
2
4
Unknown Athlete
Mentor College
53.83
1
5
Morrison, Becky
Bishop Tonnos
55.12
1
6
Montaque, Taryn
St Jean de Brebe
55.72
1
7
Hollingsworth, Erica
Nelson
58.35
1
Womens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Unknown Athlete
Father Michael G
47.92
2
2
Jarvis, Rachel
Port Credit
49.63
2
3
Thorne, Beth
Welland Centenni
49.64
2
4
Unknown Athlete
Brampton Christi
50.49
2
1
Abakar, Amoney
Cathedral
51.68
1
2
Bittner, Kayla
Beamsville
52.07
1
5
Fairbrother, Arden
Grimsby
53.33
2
6
Amirault, Rachel
Port Credit
53.38
2
7
Majerovich, Katherine
Grimsby
53.54
2
3
Stricelj, Caroline
Thomas A Blakelo
53.77
1
8
Smith, Carlie
Grimsby
53.80
2
4
Kumka, Shaela
Burlington Centr
54.48
1
5
Ray, Lucy
Christ the King
56.47
1
6
Joseph, Nikessa
Cathedral
58.79
1
Womens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Edney, Sarah
Our Lady of Moun
1:06.75
2
2
Wallace, Lindsay
Nelson
1:06.89
2
3
Budraityte, Jurgita
St Joan of Arc -
1:09.15
2
4
MCWILLIAM, HAILEY
Laura Secord
1:11.60
2
5
Thiessen, Adrienne
Laura Secord
1:11.90
2
1
Atkinson, Breanna
Robert Hall
1:12.98
1
2
Donnelly, Karley
Thomas A Blakelo
1:13.78
1
3
Reichelt, Carrie
Ridgeway-Crystal
1:14.47
1
6
Vogt, Charissa
Turner Fenton
1:14.61
2
4
Paduano, Lauren
Grimsby
1:15.02
1
7
Jammeh, Fatima
Brampton Centenn
1:19.92
2
5
Checkalk, Laura
St Jean de Brebe
1:20.58
1
6
Umolac, Ashley
St Jean de Brebe
1:20.78
1
8
Harley, Teri
Sir John A MacDo
1:22.23
2
7
Robinson, Brittany
St Jean de Brebe
1:27.49
1
Womens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Roch - Brampt
52.16
2
2
Relay Team
Georgetown
52.49
2
3
Relay Team
Guido DeBres
53.42
2
4
Relay Team
Erindale
53.47
2
1
Relay Team
Nelson
53.63
1
5
Relay Team
St Joan of Arc -
53.86
2
6
Relay Team
Father Michael G
54.29
2
2
Relay Team
Notre Dame Colle
54.40
1
3
Relay Team
Burlington Centr
55.05
1
4
Relay Team
Sherwood
55.19
1
5
Relay Team
St Thomas More
56.46
1
6
Relay Team
Robert Bateman
57.39
1
7
Relay Team
Waterdown
57.64
1
Womens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Bishop Tonnos
53.43
2
2
Relay Team
Our Lady of Moun
53.78
2
1
Relay Team
Bishop P.F. Redi
54.09
1
3
Relay Team
St Edmund Campio
54.14
2
2
Relay Team
EL Crossley
54.34
1
3
Relay Team
Cardinal Newman
54.35
1
4
Relay Team
Highland
54.45
2
5
Relay Team
Cathedral
54.99
2
4
Relay Team
Thomas A Blakelo
55.48
1
5
Relay Team
Denis Morris
55.90
1
6
Relay Team
Grimsby
56.88
1
7
Relay Team
Dunnville
57.34
1
--
Relay Team
St Marquerite d�
DQ
2
--
Relay Team
Fletcher's Meado
DQ
2
Womens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Marcellinus
49.61
2
2
Relay Team
St Edmund Campio
50.82
2
3
Relay Team
EL Crossley
51.68
2
4
Relay Team
St Marquerite d�
52.00
2
5
Relay Team
Notre Dame - Bra
52.08
2
6
Relay Team
Laura Secord
52.17
2
7
Relay Team
Grimsby
53.04
2
1
Relay Team
Highland
53.08
1
2
Relay Team
Cathedral
53.58
1
3
Relay Team
Ancaster
54.11
1
4
Relay Team
Abbey Park
54.26
1
5
Relay Team
Bishop Tonnos
54.31
1
8
Relay Team
St Augustine - B
54.82
2
6
Relay Team
Thomas A Blakelo
54.94
1
--
Relay Team
Corpus Christi
DQ
1
Womens 4x400m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Nelson
4:09.16
2
2
Relay Team
Westdale
4:09.77
2
3
Relay Team
Cardinal Leger
4:13.11
2
4
Relay Team
Highland
4:14.15
2
5
Relay Team
St Edmund Campio
4:15.70
2
1
Relay Team
Loyola Catholic
4:15.74
1
2
Relay Team
EL Crossley
4:17.07
1
6
Relay Team
St Joan of Arc -
4:22.52
2
3
Relay Team
Guido DeBres
4:23.47
1
4
Relay Team
Abbey Park
4:24.88
1
7
Relay Team
Our Lady of Moun
4:25.54
2
5
Relay Team
Thomas A Blakelo
4:28.16
1
6
Relay Team
Sir Winston Chur
4:35.92
1
7
Relay Team
St Thomas More
4:42.38
1
Womens Shot Put Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brathwaite, Chelsea
Heart Lake
10.39m
(34'1)
1
2
Ammor, Fatim
White Oaks
9.86m
(32'4)
1
3
denHollander, Jocelyn
Denis Morris
9.56m
(31'4.25)
1
4
Cone, Laura
Orchard Park
8.98m
(29'5.5)
1
5
Gunn, Rasheeka
Abbey Park
8.66m
(28'4.75)
1
6
Vangemert, Courtney
Nelson
8.61m
(28'2.75)
1
7
Unknown Athlete
Turner Fenton
8.40m
(27'6.5)
1
8
Unknown Athlete
Cacss - Brampton
8.18m
(26'10)
1
9
Scholz, Haley
AN Myer
8.07m
(26'5.5)
1
10
Perkins, Myj
St Augustine - B
8.06m
(26'5.25)
1
11
Unknown Athlete
St Marcellinus
7.82m
(25'7.75)
1
12
Boisvenue, Ilyssa
Port Colborne
7.79m
(25'6.5)
1
13
Putzig, Katherine
Burlington Centr
7.13m
(23'4.5)
1
14
Gillmoure, Jacquie
Georgetown
7.06m
(23'1.75)
1
Womens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Unknown Athlete
St Marcellinus
9.25m
(30'4)
1
2
Unknown Athlete
Cawthra Park
9.06m
(29'8.5)
1
3
Croft, Patricia
Notre Dame Colle
8.99m
(29'5.75)
1
4
Unknown Athlete
Father Michael G
8.76m
(28'8.75)
1
5
Kikert-Libeau, Jazmine
Port Colborne
8.64m
(28'4)
1
6
Unknown Athlete
St Marcellinus
8.12m
(26'7.5)
1
7
Montgomery, Paige
Lakeshore Cath -
8.10m
(26'6.75)
1
8
Vannatter, Nicole
Port Colborne
8.05m
(26'4.75)
1
9
Saltarelli, Jennifer
St Jean de Brebe
7.63m
(25'0.25)
1
10
Deng, Jenna
White Oaks
7.40m
(24'3.25)
1
11
Ivenso, Vanessa
St Francis Xavie
7.35m
(24'1.25)
1
12
Glennie, Quinn
Burlington Centr
7.33m
(24'0.5)
1
13
Lindop, Monica
Lester B Pearson
7.22m
(23'8.25)
1
14
Collison, Leanne
St Francis Catho
7.13m
(23'4.5)
1
15
Edah, Yousra
Lester B Pearson
5.72m
(18'9)
1
Womens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Moss, Sarah
Notre Dame Colle
11.38m
(37'4)
1
2
Thompson, Eullesha
St Edmund Campio
10.18m
(33'4.75)
1
3
Smolovic, Kristina
Barton SS
10.07m
(33'0.25)
1
4
Brew, Lauren
St Catharines
9.12m
(29'11)
1
5
Reynolds, Alisha
Fletcher's Meado
9.10m
(29'10.25)
1
6
Million, Nicole
Sir Winston Chur
9.03m
(29'7.5)
1
7
Croft, Mackenzie
Notre Dame Colle
8.88m
(29'1.5)
1
8
Goulbourne, Shanice
St Edmund Campio
8.87m
(29'1)
1
9
Unknown Athlete
Mississauga SS
8.13m
(26'8)
1
10
Groom, Courtney
Georgetown
8.04m
(26'4.5)
1
11
Assenza, Lisa-Marie
Cardinal Newman
7.83m
(25'8.25)
1
12
Asante, Emily
St Thomas More
7.42m
(24'4)
1
Womens Discus Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Boisvenue, Ilyssa
Port Colborne
31.66m
(103'10.25)
1
2
Yerex, Jade
Port Credit
26.84m
(88'0.5)
1
3
Unknown Athlete
St Marcellinus
26.32m
(86'4)
1
4
Veerman, Brianna
Corpus Christi
26.02m
(85'4.25)
1
5
Brathwaite, Chelsea
Heart Lake
25.36m
(83'2.25)
1
6
Stenekis, Sydney
Parkside - Dunda
22.37m
(73'4.5)
1
7
Johnson, Carly
Port Colborne
21.82m
(71'7)
1
8
Raffa, Natasha
St Augustine - B
21.55m
(70'8.25)
1
9
Ammor, Fatim
White Oaks
21.37m
(70'1.25)
1
10
Vangemert, Courtney
Nelson
21.29m
(69'10)
1
11
Unknown Athlete
St Marcellinus
20.86m
(68'5.25)
1
12
Rivando, Janelle
ES Jean Vanier -
20.83m
(68'4)
1
13
Gunn, Rasheeka
Abbey Park
20.31m
(66'7.5)
1
14
Schoonings, Victoria
AN Myer
19.74m
(64'9)
1
15
Putzig, Katherine
Burlington Centr
15.59m
(51'1.75)
1
Womens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Unknown Athlete
St Marcellinus
27.96m
(91'8.75)
1
1
Kikert-Libeau, Jazmine
Port Colborne
27.96m
(91'8.75)
1
3
Vannatter, Nicole
Port Colborne
25.75m
(84'5.75)
1
4
Detlor, Jessica
Ridgeway-Crystal
25.31m
(83'0.25)
1
5
Unknown Athlete
Cawthra Park
24.87m
(81'7)
1
6
Rawlinson, Taylor
Saltfleet
24.33m
(79'9.75)
1
7
Hartwick, Taylor
Cayuga
23.16m
(75'11.75)
1
8
Unknown Athlete
Father Michael G
21.43m
(70'3.5)
1
9
Unknown Athlete
Philip Pocock
19.14m
(62'9.5)
1
10
Bailey, Maddi
Assumption - Bur
18.44m
(60'5.75)
1
11
Saltarelli, Jennifer
St Jean de Brebe
17.28m
(56'8.25)
1
12
Glennie, Quinn
Burlington Centr
17.24m
(56'6.5)
1
13
Desouza, Christy
Milton
16.28m
(53'4.75)
1
Womens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Moss, Sarah
Notre Dame Colle
40.84m
(133'11.75)
1
2
Looije, April
St Marcellinus
31.52m
(103'4.75)
1
3
Brew, Lauren
St Catharines
30.08m
(98'8.25)
1
4
Kovar, Kelsey
Saltfleet
29.26m
(95'11.75)
1
5
Unknown Athlete
Humberview
28.44m
(93'3.5)
1
6
Dicesare, Alyssa
Westmount - Hami
28.40m
(93'2)
1
7
Wyczolkowski, Nadine
Philip Pocock
26.54m
(87'0.75)
1
8
Unknown Athlete
Father Michael G
25.50m
(83'7.75)
1
9
Bailey, Carleigh
Assumption - Bur
21.98m
(72'1.25)
1
10
Groom, Courtney
Georgetown
20.13m
(66'0.5)
1
11
Lim, Rebecca
St Joan of Arc -
19.30m
(63'3.75)
1
12
Asante, Emily
St Thomas More
18.43m
(60'5.5)
1
Womens Javelin Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Schoonings, Victoria
AN Myer
34.24m
(112'4)
1
2
Henry, Nicole
Port Credit
34.03m
(111'7.75)
1
3
MacLean, Chelsey
Saltfleet
29.11m
(95'6)
1
4
Unknown Athlete
Turner Fenton
28.99m
(95'1.25)
1
5
Yerex, Jade
Port Credit
27.61m
(90'7)
1
6
Boisvenue, Ilyssa
Port Colborne
27.06m
(88'9.25)
1
7
Godwin, Tori
Brampton Christi
26.28m
(86'2.5)
1
8
Darnay, Kelsey
St Michael - Nia
24.23m
(79'5.75)
1
9
Unknown Athlete
Mayfield
23.76m
(77'11.25)
1
10
Curran, Meaghan
Saltfleet
23.73m
(77'10.25)
1
11
Boreland, Taylor
Georgetown
23.55m
(77'3)
1
12
Lawson, Joelle
Burlington Centr
22.84m
(74'11)
1
13
Gillmoure, Jacquie
Georgetown
21.52m
(70'7)
1
14
Gallagher, Makenzie
Burlington Centr
21.32m
(69'11.25)
1
Womens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Unknown Athlete
St Marcellinus
27.79m
(91'2)
1
2
Unknown Athlete
Cawthra Park
25.46m
(83'6.25)
1
3
Unknown Athlete
St Marcellinus
25.13m
(82'5.25)
1
4
Rawlinson, Taylor
Saltfleet
23.70m
(77'9)
1
5
Unknown Athlete
Brampton Christi
23.47m
(77'0)
1
6
Croft, Patricia
Notre Dame Colle
21.65m
(71'0.25)
1
7
Kikert-Libeau, Jazmine
Port Colborne
20.07m
(65'10)
1
8
Unknown Athlete
Philip Pocock
18.78m
(61'7.25)
1
9
Yakubiw, Zoe
Laura Secord
17.99m
(59'0.25)
1
10
Bailey, Maddi
Assumption - Bur
17.74m
(58'2.25)
1
11
Webster, Brittany
Christ the King
15.28m
(50'1.5)
1
12
Bennett, Shannon
Bishop Tonnos
14.99m
(49'2)
1
13
Snook, Emily
AN Myer
14.56m
(47'9)
1
14
Ognibene, Carrie
Corpus Christi
12.05m
(39'6.25)
1
15
Smith, Kenndra
Corpus Christi
11.79m
(38'8)
1
Womens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Looije, April
St Marcellinus
33.68m
(110'5.75)
1
2
Schipani, Ashley
St Marcellinus
33.67m
(110'5.5)
1
3
Feiertag, Claire
Ridgeway-Crystal
33.15m
(108'9)
1
4
Unknown Athlete
Mayfield
30.79m
(101'0)
1
5
Barbosa, Cassandra
St Joseph's - M
30.69m
(100'8.25)
1
6
Dicesare, Alyssa
Westmount - Hami
30.56m
(100'3)
1
7
Croft, Mackenzie
Notre Dame Colle
27.20m
(89'2.75)
1
8
MACKAY, CASSIDY
Sir Winston Chur
25.97m
(85'2.25)
1
9
Slamka, Hailey
Holy Cross - St
25.93m
(85'0.75)
1
10
Bailey, Carleigh
Assumption - Bur
25.62m
(84'0.5)
1
11
Veenstra, Kassidy
Georgetown
25.20m
(82'8)
1
12
Unknown Athlete
St Marcellinus
23.06m
(75'7.75)
1
13
Grant, Alex
Assumption - Bur
21.25m
(69'8.5)
1
14
Groom, Courtney
Georgetown
21.10m
(69'2.5)
1
Womens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Chen, Emily
Rick Hansen
1.58m
(5'2)
1
1
Naruszewicz, Mija
Father Michael G
1.58m
(5'2)
1
3
Simon, Breanne
Sandalwood Heigh
1.50m
(4'11)
1
3
TAYLOR, ADELAIDE
Notre Dame Colle
1.50m
(4'11)
1
3
Taylor, Madi
Eden
1.50m
(4'11)
1
3
deBoer, Crystal
Guido DeBres
1.50m
(4'11)
1
3
Dasilva, Cierra
Heart Lake
1.50m
(4'11)
1
3
Storoschuk, Kristi
Nelson
1.50m
(4'11)
1
3
Herman, Cydney
St Augustine - B
1.50m
(4'11)
1
10
Dunn, Katie
Robert Bateman
1.45m
(4'9)
1
10
Milton, Alex
Milton
1.45m
(4'9)
1
12
Steiginga, Lisa
Hamilton Distric
1.40m
(4'7)
1
13
Thomas-Jacques, Tyla
St Thomas Aquina
1.30m
(4'3)
1
Womens High Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Waslyk, Alyssa
Nelson
1.50m
(4'11)
1
2
Unknown Athlete
St Augustine - B
1.45m
(4'9)
1
2
Dion, Julie
Sir Winston Chur
1.45m
(4'9)
1
4
Unknown Athlete
St Augustine - B
1.40m
(4'7)
1
4
Leavens, Marissa
EL Crossley
1.40m
(4'7)
1
4
Mackenzie, Devyn
Abbey Park
1.40m
(4'7)
1
7
Wegrzyn, Melissa
Holy Name - Bram
1.35m
(4'5)
1
7
Ianiero, Breanna
Eden
1.35m
(4'5)
1
7
William, Avernell
St Marquerite d�
1.35m
(4'5)
1
10
Al-Hendi, Sally
St Thomas Aquina
1.25m
(4'1)
1
10
MacNiven, Courtney
Blessed Trinity
1.25m
(4'1)
1
10
Saltarelli, Jennifer
St Jean de Brebe
1.25m
(4'1)
1
10
Unknown Athlete
Philip Pocock
1.25m
(4'1)
1
14
Akladious, Carolyn
Iroquois Ridge
1.20m
(3'11)
1
14
Snook, Emily
AN Myer
1.20m
(3'11)
1
Womens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
VanderMeer, Michelle
Hamilton Distric
1.60m
(5'2.75)
1
1
Kranics, Mackenzie
Lakeshore Cath -
1.60m
(5'2.75)
1
1
Suiciak, Emma
EL Crossley
1.60m
(5'2.75)
1
4
Gracia, Belanie De
Philip Pocock
1.55m
(5'1)
1
4
Taylor, Altonia
St Marcellinus
1.55m
(5'1)
1
4
Chung, Thyana
Clarkson
1.55m
(5'1)
1
4
Hicks, Heather
Grimsby
1.55m
(5'1)
1
8
Dorin, Brook
Blessed Trinity
1.50m
(4'11)
1
9
Skimming, Jamie
Humberview
1.45m
(4'9)
1
9
Checkalk, Laura
St Jean de Brebe
1.45m
(4'9)
1
9
Fram, Justine
St Thomas Aquina
1.45m
(4'9)
1
12
Muzzin, Amanda
St Joseph's - M
1.40m
(4'7)
1
--
Megan, Hennessey
Christ the King
NH
(--)
1
--
Rueda, Natacha
Christ the King
NH
(--)
1
Womens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Symonds, Alexandra
Notre Dame Colle
4.75m
(15'7)
nwi
1
2
Swann, Demi
Georgetown
4.74m
(15'6.5)
nwi
1
3
Schenk, Amber
Kings Christian
4.69m
(15'4.5)
nwi
1
4
Hanlan-Hudson, Cheyenne
Milton
4.66m
(15'3.25)
nwi
1
5
Klein, Alexandra
Notre Dame Colle
4.58m
(15'0.25)
nwi
1
6
Njeru, Ashley
St Paul - Niagra
4.57m
(14'11.75)
nwi
1
6
Rutka, Josie
St Jean de Brebe
4.57m
(14'11.75)
nwi
1
8
Shelton, Julia
Cawthra Park
4.43m
(14'6.25)
nwi
1
9
Hoskin, Grace
Parkside - Dunda
4.37m
(14'4)
nwi
1
10
Olah, Briar
St Paul - Niagra
4.34m
(14'2.75)
nwi
1
10
Woods, Shanelle
Fletcher's Meado
4.34m
(14'2.75)
nwi
1
12
Unknown Athlete
Clarkson
4.30m
(14'1.25)
nwi
1
13
Bubnich, Samantha
St Marcellinus
4.24m
(13'10.75)
nwi
1
14
Simon, Breanne
Sandalwood Heigh
4.23m
(13'10.5)
nwi
1
Womens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Unknown Athlete
Bramalea Seconda
5.01m
(16'5)
nwi
1
2
Unknown Athlete
Brampton Christi
4.84m
(15'10.5)
nwi
1
3
Unknown Athlete
St Edmund Campio
4.82m
(15'9.75)
nwi
1
4
Unknown Athlete
Mentor College
4.72m
(15'5.75)
nwi
1
5
Eagles, Rachel
Beamsville
4.58m
(15'0.25)
nwi
1
6
Hines, Lauren
Dunnville
4.53m
(14'10.25)
nwi
1
7
Noordam, Kristen
Hamilton Distric
4.41m
(14'5.5)
nwi
1
8
Jacques, Morgan
Grimsby
4.30m
(14'1.25)
nwi
1
9
Brown, Shanique
Robert Bateman
4.23m
(13'10.5)
nwi
1
10
Reichheld, Taylor
Hagersville
4.06m
(13'3.75)
nwi
1
11
Baxter, Brittany
Burlington Centr
3.95m
(12'11.5)
nwi
1
12
Unknown Athlete
St Augustine - B
3.32m
(10'10.5)
nwi
1
Womens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McClurkin, Caitlin
Grimsby
5.24m
(17'2.25)
nwi
1
2
Graham, Tisha
Barton SS
5.11m
(16'9)
nwi
1
3
Thompson, Nicole
Our Lady of Moun
5.06m
(16'7)
nwi
1
4
Unknown Athlete
Robert Hall
5.05m
(16'6.75)
nwi
1
5
Knowles, Shaniqua
Our Lady of Moun
4.98m
(16'4)
nwi
1
6
Unknown Athlete
Heart Lake
4.95m
(16'2.75)
nwi
1
7
Britton, Curlyn
Corpus Christi
4.88m
(16'0)
nwi
1
8
Bannock, Maddy
Georgetown
4.86m
(15'11.25)
nwi
1
9
Venditti, Elaine
Notre Dame - Bra
4.77m
(15'7.75)
nwi
1
10
Rodney, Monique
Cathedral
4.76m
(15'7.25)
nwi
1
11
Lin, Sally
Laura Secord
4.72m
(15'5.75)
nwi
1
12
VanderMeer, Michelle
Hamilton Distric
4.65m
(15'3)
nwi
1
13
Hicks, Heather
Grimsby
4.61m
(15'1.5)
nwi
1
14
Wallace, Lindsay
Nelson
4.52m
(14'9.75)
nwi
1
Womens Triple Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Symonds, Alexandra
Notre Dame Colle
10.78m
(35'4.25)
nwi
1
2
Frazer, Aaliah
Mayfield
10.63m
(34'10.5)
nwi
1
3
Swann, Demi
Georgetown
10.57m
(34'8)
nwi
1
4
Pothemont, Kristin
St Joan of Arc -
10.46m
(34'3.75)
nwi
1
5
Olah, Briar
St Paul - Niagra
10.37m
(34'0.25)
nwi
1
6
Bennett, Courtney
EL Crossley
9.85m
(32'3.75)
nwi
1
7
Blatchley, Taylor
Beamsville
9.75m
(31'11.75)
nwi
1
8
Unknown Athlete
Lincoln M. Alexa
9.63m
(31'7)
nwi
1
9
D'Availar, Hayley
Christ the King
9.60m
(31'5.75)
nwi
1
10
Bunz, Mariah
EL Crossley
9.31m
(30'6.5)
nwi
1
11
Unknown Athlete
Mentor College
9.30m
(30'6)
nwi
1
12
Montaque, Taryn
St Jean de Brebe
8.90m
(29'2.25)
nwi
1
13
Rutka, Josie
St Jean de Brebe
8.53m
(27'11.75)
nwi
1
14
Hollingsworth, Erica
Nelson
8.39m
(27'6.25)
nwi
1
--
Camacho, Priscilla
Fletcher's Meado
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Unknown Athlete
Mentor College
10.22m
(33'6.25)
nwi
1
2
Unknown Athlete
Brampton Christi
10.17m
(33'4.25)
nwi
1
3
Hines, Lauren
Dunnville
10.10m
(33'1.5)
nwi
1
4
Jacques, Morgan
Grimsby
9.90m
(32'5.75)
nwi
1
5
Unknown Athlete
St Joseph's - M
9.89m
(32'5.25)
nwi
1
6
Unknown Athlete
Our Lady of Moun
9.84m
(32'3.25)
nwi
1
7
Reid, Amanda
Lakeshore Cath -
9.78m
(32'1)
nwi
1
8
Eagles, Rachel
Beamsville
9.49m
(31'1.5)
nwi
1
9
Beatty, Emily
Laura Secord
9.43m
(30'11.25)
nwi
1
10
Kirby, Lindsay
Georgetown
9.18m
(30'1.25)
nwi
1
11
Yu, Jing Nan
Iroquois Ridge
8.56m
(28'1)
nwi
1
12
Blagojevic, Christina
Iroquois Ridge
8.40m
(27'6.5)
nwi
1
13
Dane, Riley
Iroquois Ridge
8.33m
(27'3.75)
nwi
1
14
Unknown Athlete
Brampton Christi
8.10m
(26'6.75)
nwi
1
Womens Triple Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Unknown Athlete
St Marcellinus
10.78m
(35'4.25)
nwi
1
2
Lin, Sally
Laura Secord
10.58m
(34'8.5)
nwi
1
3
Skimming, Jamie
Humberview
10.52m
(34'6)
nwi
1
3
Williams, Shanice
Meadowvale
10.52m
(34'6)
nwi
1
5
Barnfield, Rebecca
Grimsby
10.41m
(34'1.75)
nwi
1
6
Unknown Athlete
St Martin's
10.19m
(33'5)
nwi
1
7
Bannock, Maddy
Georgetown
10.17m
(33'4.25)
nwi
1
8
Unknown Athlete
Applewood Ht
10.14m
(33'3)
nwi
1
9
MUSCA, MIREILLE
Blessed Trinity
10.13m
(33'2.75)
nwi
1
10
Heckel, Jesse
AN Myer
9.87m
(32'4.5)
nwi
1
11
Smith, Jessica
AN Myer
9.72m
(31'10.5)
nwi
1
12
Domingos, Telma
Cathedral
9.63m
(31'7)
nwi
1
13
Checkalk, Laura
St Jean de Brebe
9.56m
(31'4.25)
nwi
1
14
Hale, Caralyn
Christ the King
9.40m
(30'10)
nwi
1
Womens Pole Vault Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sisavath, Sheena
Laura Secord
2.35m
(7'8.5)
1
2
Darnay, Kelsey
St Michael - Nia
2.20m
(7'2.5)
1
3
Ferguson, Lauren
Ridgeway-Crystal
1.60m
(5'2.75)
1
3
Bunz, Mariah
EL Crossley
1.60m
(5'2.75)
1
Womens Pole Vault Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Darnay, Kendall
St Michael - Nia
3.00m
(9'10)
1
2
Au, Kimmy
St Paul - Niagra
2.60m
(8'6.25)
1
3
Lafontaine, Shannon
Laura Secord
2.45m
(8'0.25)
1
4
Kranics, Mackenzie
Lakeshore Cath -
2.30m
(7'6.5)
1
5
Richardson, Michelle
Laura Secord
2.15m
(7'0.5)
1
--
Taylor, Altonia
St Marcellinus
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#ofsaa-south
#ofsaa
#south-regional
More news
2011 Results - OFSAA Track and Field Championships
2011 Results - GHAC Track Championships
980 shares:
OFSAA South Regional Track Championships
,
A N Myer Secondary School Track & Field and Cross Country - Niagara Falls, Ontario
,
Abbey Park High School Track & Field and Cross Country - Oakville, Ontario
,
Acton District High School Track & Field and Cross Country - Acton, Ontario
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for St Thomas Aquinas Sec Sch Track & Field and Cross Country - Oakville, Ontario
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2020
1
2015
1
2014
4
3
2013
3
6
2012
15
7
2011
17
10
2010
9
8
1
2009
3
Show 5 more
Hashtags
#ofsaa-south
#ofsaa
#south-regional
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!